w jaki sposób wybierać odpowiedni biustonosz?

Dobierając model biustonosza każda pani powinna pamiętać, że trzeba go dopasować do formy piersi i wyłonić należytą budowę, również dobrze dobrać rozmiar. Niedobrze dostosowany rozmiar może owocować bólem pleców, a nawet odkształceniem biustu. Ciężar biustu utrzymuje się na obwodzie, toteż nadzwyczaj istotne jest dokładne zmierzenie tej partii ciała. Dzięki temu biustonosz będzie tworzył solidne wsparcie dla kręgosłupa.

czerwony biustonosz

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Bardotka to biustonosz, jaki charakteryzuje się tym, że górna linia miseczek prowadzi poziomo w poprzek biustu. Ramiączka umiejscowione są szerzej aniżeli w pozostałych gatunkach biustonoszy, co razem z układem miseczek zapewnia w efekcie dekolt w kształcie kwadratu. Miseczki posiadają zazwyczaj fiszbiny, nierzadko są też usztywnione. Poprzez usztywnienie miseczek podnoszą piersi – została mi polecona bardotka. Dodatkowo posiadają wcięcia na poduszeczki kształtujące i podnoszące biust. Górna część miseczki jest zaokrąglona i ściśle przywiera do piersi. Bardotka ma grube, odpinane ramiączka, a w środku wykończona jest silikonową taśmą, która podtrzymuje stanik po odpięciu ramiączek.

Bardotka pięknie uwydatnia biust i zaokrągla go, powinny go zakładać i kobiety o niewielkich piersiach, i o pełnym biuście. Bardotka to biustonosz (stanik push up) na wielkie wyjścia, gdyż przeważnie zestawiamy go do sukien wieczorowych, i ślubnych. Dużo z takich gatunków ma odkryte ramiona, dlatego korzystny jest stanik bez ramiączek, który porządnie podtrzyma piersi i ładnie unosi je od góry. Poniektóre wzory bardotki posiadają również nisko wyciętą linię pomiędzy piersiami, dzięki czemu pasują do sukien wieczorowych o mocnym dekolcie schodzącym się w literę V.

bardotka

Autor: Lupoline
Źródło: Lupoline
Bardotka okaże się najlepsza dla pań mających piersi w dobrej formie i sprężystości tak, by za pomocą płytkich i wyciętych miseczek móc unieść piersi w górę. Bardotka to niezwykle wdzięczny rodzaj biustonosza. Cudownie kształtuje biust sprawiając że wyglądają ogromnie ponętnie. Na wielkie wyjścia bardotka będzie najlepszym wyborem. Istotne jest, żeby w wyborze odpowiedniego biustonosza pomogła profesjonalna brafitterka, która odnajdzie odpowiedni wymiar i konstrukcję, również doradzi jak nakładać i nosić stanik – przeniesiony tutaj.