W jaki sposób wybrać najlepszą szkołę językową?

Po pierwsze sprawdź jak długo szkoła egzystuje na rynku, jaką ma popularność – grunt to doświadczenie. Nie daj się nabrać firmom, które powstają na rok czy dwa, a później znikają z twymi pieniążkami.

szkoła językowa

Autor: Kaplan International
Źródło: http://www.flickr.com

Upewnij się, czy szkoła językowa Malbork (szkoła językowa SOL) ma wpis w Wydziale Edukacji twej miejscowości, jakie kwalifikacje mają pedagodzy nauczający w szkole.
Jeżeli nie zaczynasz od podstaw, szkoła powinna przeprowadzić z tobą wywiad czy test oceniający twoje umiejętności językowe. Nikt poważny nie będzie ich oceniał „na oko”.

Zapytaj, czy trafisz do właściwej sobie podgrupy wiekowej i na pasującym tobie poziomie zaawansowania. Upewnij się jaka atmosfera panuje na zajęciach a także pośród instruktorów – „przyjazna” uczelnia poprawia komfort nauki jak też sprawia, iż chętnie będziemy uczestniczyć w lekcjach. Szkoła językowa nie powinna przyrzekać „gruszek na wierzbie” – nie oszukujmy się, lekcje będą wymagały od nas systematyczności oraz pracowitości. Nie oczekujmy cudu – tłumacz przysięgły poznań języków to proces rozłożony w czasie, jeżeli jest on odpowiednio regulowany przez wykwalifikowanych prelegentów, to możemy być pewni powodzenia. Wobec tego nie ufajmy tym, którzy oferują nam „język w trzy tygodnie!” lub „język hiszpański N razy prędzej”. To się po prostu nie uda! Uczenie się języków to proces, w jakim bardziej aniżeli pośpiech liczy się systematyczność, sumienność oraz konsekwencja.

Sprawdź czy w grupach zaawansowanych szkoła zapewnia kontakt z „żywym” językiem poprzez zajęcia z „native speaker’em”. Musimy się również zastanowić, w jaki sposób ma przebiegać nasza nauka? Czy naszym celem jest zdanie sprawdzianu międzynarodowego, matury czy po prostu płynne porozumiewanie się w konkretnym języku?
Gdy pragniemy spróbować sił w walce o certyfikat, powinniśmy zapisać się do placówki prowadzącej lekcje przygotowawcze – oferta. Najlepiej, kiedy takowe egzaminy realizowane są bezpośrednio w szkole, będącej centrum egzaminacyjnym skorelowanym z instytutami językowymi wydającymi wymienione certyfikaty. Wtenczas będziemy mieć pewność, iż to, czego się nauczymy na kursie, w zupełności odpowiada wymaganiom egzaminacyjnym.

Wiadomo już, w jaki sposób trzeba wybierać szkołę językową. Ale doskonała szkoła to dopiero połowa sukcesu. Ona stwarza nam wyłącznie warunki do wytężonej pracy, wspomaga, naprowadza na należyty tor. Reszta zależy od nas , postarajmy się do granic możliwości spożytkować każde te okoliczności!