W naszym kraju często emerytury są bardzo niskie – dlatego należy czasami pomyśleć nad szansami, które otwiera hipoteka zwrotna. Warto pomyśleć o odwróconej hipotece, która daje niemal pełną korzyść finansową.

Niestety spora grupa starszych osób w Polsce posiada niezwykle niskie świadczenia emerytalne, które nie zezwalają na godne życie – rachunki, wyżywienie, leki.

Nie mówiąc już o takowych zbytkach, jak wycieczki lub wyjścia do kawiarenki z koleżankami. Wielu seniorów zmaga się codziennie z dylematem – „Co muszę zakupić, a bez czego się obejdę?”
kable elektryczne

Autor: Mussi Katz
Źródło: http://www.flickr.com
Szczęśliwie pojawił się pewien plan, jak dopomóc emerytom, żeby jesień życia stała się prostsza oraz nie koncentrowała się tylko i wyłącznie na ciągłym ciułaniu pieniędzy. Istnieje taka rzecz jak hipoteka zwrotna (wejdź na ). Chodzi w niej o to, że osoba starsza, jeżeli jest posiadaczem posesji, podpisuje umowę z spółką, która po zgonie seniora będzie wyłącznym właścicielem nieruchomości. Starsza osoba dostaje za to bezterminowy suplement finansowy do świadczeń emerytalnych, który jest ściśle zależny od wyceny domu. Hipoteka zwrotna jest pożyteczna dla tych osób starszych, których emerytura (zobacz ponowne przeliczenie emerytury) jest niezwykle mała, ale także dla tych, którzy nie mają spadkobierców. Wtedy nie będą posiadali poczucia winy, że dom przepadnie, skoro i tak nie mieliby komu to przepisać.
Warto podumać nad plusami takowej hipoteki, gdyż może emerytom to w sporej mierze ułatwić cykliczne tworzenie domowego budżetu

Przy niewielkiej emeryturze jakikolwiek dodatkowy grosz się przyda. Wówczas senior będzie miał szansę żyć spokojnie, gdyż będzie wiedział, że na wszystko starczy mu pieniędzy.