Wiedza na temat tego co powoduje pożary pozwala uniknąć licznych niebezpieczeństw

Wszyscy oglądaliśmy ekranizacje kinowe, gdzie dzielni strażacy walczyli z ogniem. Niestety niewiele jest seriali, które pokazują jak rzeczywiście wygląda strażackie życie. Otóż to nie tylko bieganie i lanie wody na płonące budynki to coś większego.

instrukcja przeciwpożarowa

Autor: Oregon Department of Forestry
Źródło: http://www.flickr.com

PRZECIWPOŻAROWY DZWONEK
Otóż strażacy nim zaczmą zawodowo zajmować się gaszenie ognia muszą przejść sporą ilość testów i na dodatek muszą być bardzo silni fizycznie. Strażacy biorą również udział w tworzeniu wstępnych wersji instrukcja bezpieczeństwa pożarowego. Każdy, kto miał kiedyś do czynienia z pożarem powie, że o wiele ważniejsza jest profilaktyka niż polewanie wszystkiego wodą lub pianką gaśniczą. Otóż każdy musi poznać w swym życiu z instrukcją przeciwpożarową. Zapisane jest na niej między innymi to jak należy się zachować by nie zaprószyć ognia i co trzeba robić, jeśli ogień mimo naszej ostrożności powstanie i będzie się rozprzestrzeniał.

To zagadnienie wydaje się dla Ciebie interesujące? To zobacz też podobne wpisy (https://www.twojprawnik.net/), mające równie wciągające informacje na ten temat.

BEZ PANIKI
Ludziom zdaje się, że ogromne pożary zdarzają się tylko w filmach, albo gdzieś kilkaset kilometrów od nich, do czasu, gdy sami znajdą się w sytuacji, gdy pożar może zagrozić ich życiu. Często ludzie panikują, bo nie mają pojęcia, jak się zachować. Nie zawsze intuicyjne działania są wskazane, bo mogą one nam jedynie zaszkodzić. Mało jest ludzi, które potrafią zachować stoicki spokój i bez instrukcji samemu w odpowiedni sposób się zachować. Dlatego tak istotne są szkolenia ppoż (). Szkolenia dotyczące ochroną przeciwpożarową powinny zostać przeprowadzone w każdej szkole, w każdym miejscu pracy, co najmniej raz na pięć lat. Jeśli ludziom, co pewien czas będzie się mówiło to samo to na pewno nareszcie zapamiętają, co muszą robić.

Szkolenia w tej kwestii są robione w Warszawie i w wielu innych większych miastach naszego państwa. W stolicy firmy prowadzące szkolenia z ppoż są w stanie dojechać do konkretnej firmy i tam przeprowadzić spotkanie dotyczące tego jak się zachowywać by do pożaru nie doszło i co robić, gdy będziemy świadkami pożaru lub kiedy będziemy w sytuacji sam na sam z ogniem. Trzeba mimo, to pamiętać, że żywioł ognia jest nieprzewidywalny i często nie wszystkie punkty będziemy mogli zastosować gdy będziemy chcieli uporać się z żywym ogniem. Każdy pożar jest inny, tak, więc jest to bardzo trudna sprawa. Dlatego też tak ważne jest by uczyć ludzi, co mogą a czego w żadnym wypadku nie powinni robić, gdy przyjdzie nam się , że trzeba walczyć z ogniem.