Wyjazd z najbliższymi na wakacje czy łatanie budżetu domowego? Coroczny dylemat

Wakacyjny wypoczynek to jak co roku gorący temat we wszystkich przedsiębiorstwach, korporacjach, urzędach jak również w innych miejscach pracy. Wszyscy zaczynają planować urlop oraz myślą nad tym, na co w tym roku spożytkować swój urlop. Dla części z osób będzie to czas, kiedy przydarzy się okazja do zrobienia małego remontu, dla niektórych jak zawsze zaczyna się poszukiwanie okazyjnych ofert wyjazdów zagranicznych w biurach podróży. Jeszcze dla kogoś innego będzie to czas na planowanie budżetowych wyjazdów, jakie na pewno wymagają więcej pracy, lecz sprawiają, iż oglądamy tylko to na co mamy ochotę, nie jesteśmy zależni od reszty wycieczki oraz oszczędzamy sporo gotówki.

pożyczki pozabankowe

Źródło: http://pixabay.com
Z pewnością jeśli chodzi o zaplanowanie urlopu, co roku odzywa się w nasz wewnętrzny racjonalizm i nie chcemy wydawać pieniędzy na przyjemności, którymi właśnie są dalekie wyjazdy. Oczywiście, iż za każdym razem są ważniejsze wydatki w domu, pewnie znowu coś się popsuło, albo potrzeba pieniędzy na wydatki dla dzieci związane z rozpoczęciem roku szkolnego. Tylko czy warto co roku tak denerwować się tymi wszystkimi przyziemnymi sprawami. Z pewnością o wiele bardziej zrelaksujemy się i odpoczniemy, kiedy zmienimy otoczenie i odsuniemy się standardowych kłopotów oraz obowiązków.

Nawet jeżeli nie mamy odłożonej gotówki, jest całkiem dużo możliwości, takich jak jakaś pożyczka w banku, lub też pożyczki pozabankowe. Istotne, że raty nie obciążą jakoś strasznie naszego budżetu, natomiast zdobyte w ten sposób środki pozwolą nam na spędzenie urlopu inaczej niż zazwyczaj. Może to być wybranie się nad nasze morze, albo w góry jeśli nie mamy ochoty planować dalekich wypraw. Natomiast

finanse

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

warto mieć świadomość, iż wyjazd gdzieś za granicę, wcale nie musi oznaczać większych kosztów. Jeśli wyjeżdżamy swoim autem z całą rodziną, to wydatek na transport rozkłada się na ilość osób. Jest to najczęściej taniej, niż kupowanie dla każdego biletów choćby na samolot.

Oprócz tego można brać swój własny prowiant, co również dodatkowo zmniejsza koszty. Ceny zakwaterowania w takich popularnych miejscach jak Chorwacja, czy Bułgaria są często porównywalne do naszych, natomiast pogoda jest zdecydowanie nie aż tak kapryśna. Cokolwiek zadecydujemy, ważne by skupić się maksymalnie na zregenerowaniu sił i oderwaniu się od codziennych spraw albo obowiązków. Wtedy z pewnością nasze pieniądze zostaną dobrze wydane.