Wykorzystanie katalogów promocyjnych

Pierwsze foldery reklamowe ukazały się w Polsce w latach dziewięćdziesiątych XX stulecia, wraz z pierwszymi supermarketami. Obecnie nie tylko przez sprzedawców, ale również przez klientów są postrzegane jako główny środek komunikacji sieciówek z klientami. Współcześnie nawet nieduże sieci sprzedażowe redagują gazetki promocyjne.
Coraz częściej takowe gazetki reklamowe osiągalne są w odsłonie internetowej. Nie jest to dziwaczne, internet jest bowiem dzisiaj nośnikiem o najogromniejszej sile oddziaływania. Zarówno sieci handlowe jak także poświęcane temu serwisy www oferują klientom możliwość przeglądania broszur w internecie. Nie bez znaczenia jest tutaj temat ochrony środowiska, wydruk 50 tys. papierowych broszurek reklamowych to śmierć 20 drzew. Potencjalni klienci mogą przeglądać ceny a także aktualne rabaty siedząc wygodnie w swoim fotelu. Prócz tego coraz więcej marketów pozwala na sprawunki za pośrednictwem sieci internetowej, co może być bardzo komfortowym podejściem. Takie sprawunki mogą być zarówno najtańsze, jak i niezmiernie wygodne z opcją dostawy „pod drzwi”.
Jedną z najskuteczniejszych strategii marketingowych jest pokazanie klientowi ceny przed i po obniżce – metodę tę z powodzeniem stosują broszury reklamowe. Treść częstokroć jest wzmacniana informacją, że ta okazja jest krótkotrwała. Gazetka RTV ma również za zadanie utrwalić daną markę w myśli nabywców.
Gazetki promocyjne to także jedna z bardzo popularnych taktyk powiadamiania nabywców o otwarciu nowego hipermarketu bądź też jego modernizacji. Powyżej połowa klientów wybiera broszury reklamowe jako najistotniejsze źródło informacji o obniżkach w spożywczej branży w tym największe sklepy jak Carrefour Gazetka reklamowa to prosty jak też tani sposób na trafienie do konsumenta. Można je rozprowadzać lokalnie, układając na skonstruowanych w tym celu stoiskach w sklepach, bądź też dystrybuując je po pobliskiej okolicy. Dzięki tym przedsięwzięciom reklama dotrze do prawdopodobnych klientów skutecznie nęcąc ich obniżkami.
Podsumowując, role broszurki promocyjnej to: reklama producent reklam kraków ofert marketu, zwiększenie rozpoznawalności firmy i przekazanie informacje o zlokalizowaniu punktów hipermarketów.