Wyprawa po Wrocławiu – co wskazane jest zobaczyć w tym mieście?

Wycieczka po Wrocławiu naturalnie będzie nadzwyczaj emocjonująca. Wrocław to śliczne miasto, jakie ma mnóstwo do zaoferowania. Na początek warto udać się do serca Wrocławia, to znaczy ujrzeć rynek. Znajduje się tam masa kościołów, z jakich możemy podziwiać zachwycającą panoramę miasta, a także stare kamieniczki, mnóstwo sklepów i niemało interesujących kawiarenek i kafejek.

Wrocław

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
We Wrocławiu pożądane byłoby wybrać się również do Ogrodu Zoologicznego oraz do ZOO – na zwiedzanie tych atrakcji trzeba zająć sobie wiele czasu.

Chcesz czytać dalej zajmującą lekturę? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj hotel spa dolnośląskie na nowej stronie.

Obok Ogrodu Zoologicznego znajduje się Kafe Plaża, gdzie wolno chwilę odprężyć się oraz napić się piwka pod chmurką. To miejsce zalecamy w szczególności ciepłą wiosną i latem. Warto wybrać się również na rejs po Odrze z Przystani Zwierzynieckiej, która proponuje rejsy od wiosny do jesieni. Zdołamy również wynająć kajak czy rower wodny.

Park Szczytnicki to także doskonały pomysł na wycieczki po Wrocławiu. Znajduje się tu blisko 400 różnych gatunków drzew, dużo ładnych roślin, prześliczne mosty i kładki, którymi można przechadzać się. Ślicznym miejscem jest także drewniany kościół świętego Jana Nepomucena z przełomu XVI i XVII wieku. We Wrocławiu należałoby zobaczyć też Most Grunwaldzki, jaki jest jednym z pierwszych wiszących mostów w pełnej Polsce. Pomimo, iż we Wrocławiu nie brak mostów, to kategorycznie wolno powiedzieć, iż Most Gru http://ekotur.wroclaw.pl/cennik-wycieczek.html eak–>

Fascynującym miejscem jest też Wyspa Słodowa, gdzie częstokroć odbywają się rozmaite imprezy plenerowe i koncerty, natomiast na barkach możemy napić się piwa. Nieopodal Wyspy Słodowej znajdują się też dwie inne – Wyspa Piaskowa i Bielarska, jakie też pożądane byłoby odwiedzić. Wyspy te wysuwają Wrocław na tle innych miast, to cudowne miejsce na spacer i wypoczynek.

To zaledwie parę miejsc, które możemy ujrzeć, będąc w tym pięknym mieście. Wybierając się na wycieczki po Wrocławiu, należałoby zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, w jakim odszukamy jeszcze więcej fascynujących miejsc i zabytków godnych ujrzenia.