Wystawa sklepowa – podstawowy środek reklamy?

Fantazyjnie zaprojektowana witryna sklepu, zawsze zwraca uwagę przechodniów. Nawołuje do zatrzymania się choć na małą chwilę, przyciąga wzrok, wzmaga wyobraźnię, a co istotne : zachęca, by zajrzeć do środka.

galeria handlowa

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach, nie wystarczy już ulokowanie w w witrynie sklepowej manekina (chyba, że taki był zamysł projektanta).
Aranżacja wystawy sklepowej to nie byle jakie wyzwanie. Witryna nie powinna swym wyszukaniem zniechęcać klientów, nie może być również zbyt skromna. Na jakie aspekty powinniśmy zatem zwrócić uwagę? Dbałość o najmniejszy szczegół, tonacja, harmonia, to elementy które, które powinny być wzięte pod uwagę przy projektowaniu.
Przy dekorowaniu sklepów, często inspirująca jest dana pora roku czy zbliżające się święto. I tak wiosną większość salonów, kwiaciarni przykuwa nasz wzrok soczystymi odcieniami zieleni, a w grudniu niemal wszędzie możemy zaobserwować prezenty czy atrapy towarów, tzw. mokapy – () na tle białego puchu.

Mężczyzna przechodzący obok sklepu

Autor: Trevor Cummings
Źródło: http://www.flickr.com
Dekorację okna lub wnętrza sklepowego wskazane jest wykonywać szybko i sprawnie, starając się, aby okres zasłonięcia wystawy był jak najkrótszy. Zważmy, że sklep pozbawiony na pewien czas ekspozycji na wystawie, nie funkcjonuje prawidłowo, a przez nieustanne, nieograniczone czasowo zmiany dekoracji zaczyna tracić w oczach klientów. Mając na uwadze owe sytuacje najpewniej jest zdać się na profesjonalistów, wpisując w sieci frazę: dekoracje wystaw sklepowych (poznaj szczegóły).

Witryna sklepowa jest oknem na świat danego sklepu. Woła, mruga okiem, przyciąga uwagę przechodniów. Najważniejsze, by była odpowiednio zaprojektowana – wszystkie elementy muszą stanowić przemyślaną całość. Gustowny wystrój wystawy może być prawdziwą ucztą dla oka – wiele osób coraz częściej wybiera się na tzw.

Przejdź do sedna i przeczytaj szczegóły (http://pitprojekt.pl/bazawiedzy/koszty-uzyskania-przychodu-w-pit/) na opisywany wątek na odmiennych stronach – zapewne Cię pochłoną totalnie. Sprawdź to teraz.

window-shopping, czyli po prostu spacer z podziwianiem wystaw sklepowych. Pamiętajmy zatem – elegancka witryna to najlepsza wizytówka każdego salonu i butiku.