Podstawowa mosja biżuterii czyli ozdabianie swej właścicielki.

Biżuteria jest to delikatny przedmiot złotniczy i jubilerski służący do ozdabiania ciała i stroju, przeważnie z metali, kamieni szlachetnych i ozdobnych. Biżuteria odznacza się przede wszystkim artystycznym wykonaniem i dzięki tej kategorii do biżuterii można zaliczać ozdoby ludów pierwotnych. Elementy artystyczne powstawały zgodnie z ogólnymi trendami mody.

naszyjnik i kolczyki z pereł

Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Konieczność ozdabiania ciała biżuterią pojawiła się prawdopodobnie u początków dziejów współczesnego człowieka. Mające około 100 000 lat znaleziska przedziurawionych muszli są pierwszą uratowaną biżuterią.

Biżuteria miała różne zastosowania, z których można wyodrębnić trzy podstawowe:
– rola użytkowa – wyjątkowo wyraźna przy dekorowaniu ubioru (agrafy, klamry, guzy, brosze itp.),
– rola ozdobna, dekoracyjna – służąca wyłącznie do ozdoby ciała (diademy, kolie, naszyjniki, bransolety itp.),
– funkcja religijna (amulety, talizmany).

komplet biżuterii

Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria używana była jako oznaka władzy, rangi, zamożności czy też przynależności klasowej. Aktualnie biżuteria stosowana jest przede wszystkim przez kobiety, swobodnie dostępna dzięki masowej produkcji fabrycznej oraz różnych, niekoniecznie drogocennych surowców dekoracyjnych (tzw. biżuteria sztuczna). Każda kobieta szuka delikatnej i eleganckiej biżuterii, która łagodnie podkreśli jej oryginalny styl i profesjonalizm. Propozycje można zobaczyć na stronie – .

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom miłośników i miłośniczek artykułów pięknych i luksusowych wielu sprzedawców dysponuje ofertą obejmującą ekskluzywne, markowe zegarki, złotą biżuterię najwspanialszych producentów. W celu zapewnienia całościowej obsługi nabywców, którzy kupują w owych sklepach prowadzone są serwisy gwarancyjne i pogwarancyjne zegarmistrzowskie większości marek.

Utrzymanie ekskluzywnej biżuterii w całkowitym blasku i prestiżowych czasomierzy w technicznej świetności, powoduje konieczność troski o te okazałe przedmioty. Kompetencja zegarmistrza gwarantuje dobrą jakość obsługi, fachową pomoc i doradztwo (zerknij na propozycje: modne (polecam firma Dortex) charmsy).

Jubilerzy oferują luksusowe i ekskluzywne akcesoria i dodatki od czołowych na rynku firm. Kuszą oryginalną biżuterią, również z kamieniami szlachetnymi oraz okazałymi zegarkami.

Tak w zegarkach jak i biżuterii, można znaleźć najcenniejsze kruszce – różnokolorowe złoto czy platynę, ale też stal szlachetną. Wiele osób, wielbicieli prestiżu i renomowanych artykułów może aktualnie kupić wyśniony zegarek, czy wyrafinowaną biżuterię. Niektóre firmy specjalizują się nawet w tworzeniu prototypowej biżuterii czy tez zegarków na życzenie nabywcy czyli pod odrębne zamówienie.