Podstawowa mosja biżuterii czyli ozdabianie swej właścicielki.

Biżuteria jest to delikatny przedmiot złotniczy i jubilerski służący do ozdabiania ciała i stroju, przeważnie z metali, kamieni szlachetnych i ozdobnych. Biżuteria odznacza się przede wszystkim artystycznym wykonaniem i dzięki tej kategorii do biżuterii można zaliczać ozdoby ludów pierwotnych. Elementy artystyczne powstawały zgodnie z ogólnymi trendami mody.

naszyjnik i kolczyki z pereł

Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Konieczność ozdabiania ciała biżuterią pojawiła się prawdopodobnie u początków dziejów współczesnego człowieka. Mające około 100 000 lat znaleziska przedziurawionych muszli są pierwszą uratowaną biżuterią.

Biżuteria miała różne zastosowania, z których można wyodrębnić trzy podstawowe:
– rola użytkowa – wyjątkowo wyraźna przy dekorowaniu ubioru (agrafy, klamry, guzy, brosze itp.),
– rola ozdobna, dekoracyjna – służąca wyłącznie do ozdoby ciała (diademy, kolie, naszyjniki, bransolety itp.),
– funkcja religijna (amulety, talizmany).

komplet biżuterii

Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria używana była jako oznaka władzy, rangi, zamożności czy też przynależności klasowej. Aktualnie biżuteribiżuteria (Y-S – biżuteria ze stali chirurgicznej)a jest przede wszystkim przez kobiety, swobodnie dostępna dzięki masowej produkcji fabrycznej oraz różnych, niekoniecznie drogocennych surowców dekoracyjnych (tzw. biżuteria sztuczna). Każda kobieta szuka delikatnej i eleganckiej biżuterii, która łagodnie podkreśli jej oryginalny styl i profesjonalizm. Propozycje można zobaczyć na stronie – .

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom miłośników i miłośniczek artykułów pięknych i luksusowych wielu sprzedawców dysponuje ofertą obejmującą ekskluzywne, markowe zegarki, złotą biżuterię najwspanialszych producentów. W celu zapewnienia całościowej obsługi nabywców, którzy kupują w owych sklepach prowadzone są serwisy gwarancyjne i pogwarancyjne zegarmistrzowskie większości marek.

Utrzymanie ekskluzywnej biżuterii w całkowitym blasku i prestiżowych czasomierzy w technicznej świetności, powoduje konieczność troski o te okazałe przedmioty. Kompetencja zegarmistrza gwarantuje dobrą jakość obsługi, fachową pomoc i doradztwo (zerknij na propozycje: modne (polecam firma Dortex) charmsy).

Jubilerzy oferują luksusowe i ekskluzywne akcesoria i dodatki od czołowych na rynku firm. Kuszą oryginalną biżuterią, również z kamieniami szlachetnymi oraz okazałymi zegarkami.

Tak w zegarkach jak i biżuterii, można znaleźć najcenniejsze kruszce – różnokolorowe złoto czy platynę, ale też stal szlachetną. Wiele osób, wielbicieli prestiżu i renomowanych artykułów może aktualnie kupić wyśniony zegarek, czy wyrafinowaną biżuterię. Niektóre firmy specjalizują się nawet w tworzeniu prototypowej biżuterii czy tez zegarków na życzenie nabywcy czyli pod odrębne zamówienie.