Zawartość damskiej szafy czyli co ciekawego można będzie znaleźć w garderobach większości pań.

Szafy kobiet często mają dużo większą objętość niż garderoby wszystkich pozostałych domowników. Jeśli u kogoś w domu będą dziewczynki, to szybko może się okazać, że możliwościami dorównają mamom, lecz jeżeli będą sami panowie, to ich wymagania pod względem objętości szafy są jednak znacznie mniejsze.

A w szafach naszych pań znaleźć można bardzo dużo różnorakiej odzieży i obuwia, na różne okazje i pory roku. Począwszy od zimowej pory typowa pani będzie miała dwie lub trzy kurtki i stylowy, elegancji płaszczyk. Jedna z nich musi być naprawdę ciepła, tak żeby nawet w najchłodniejsze dni można było w niej wyjść, kolejne będą pewnie trochę cieńsze, na łagodniejszą aurę. Jeśli jakaś pani prowadzi aktywny styl życia, to być może w jej szafie może się znaleźć też kurtka narciarska – doskonale nadawała się ona będzie nie tylko na stok, ale na wspólną zabawę z rodziną. Narciarskie kurtki świetnie będą się też sprawdzać przy śniegu i wietrze, z reguły są bowiem uszyte z materiałów, jakie dają sobie radę w tego typu warunkach.

Kurtka damska

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Przy zimowym wyposażeniu sporo miejsca zajmują również buty – – tu także z reguły w damskich szafach jest ich parę par na różne sytuacje. Ciepłe, wysokie buty na śnieg i eleganckie kozaczki na wieczorne wyjście to podstawowa rzecz, ale pewnie przydadzą się także ocieplane buty damskie białe, w jakich da się bezpiecznie i wygodnie chodzić w każdą pogodę.

Generalnie stroje zimowe zajmują najwięcej miejsca w każdej garderobie, zresztą trudno się temu dziwić, jeżeli mają chronić przed śniegiem i chłodem. Ubrania na lato będą zajmować dużo mniej miejsca, w niejednym przypadku wszystkie sukienki damskie potrzebują mniej przestrzeni niż dwie zimowe kurtki – więcej tutaj.

Jeśli ktoś ma możliwość, to świetnym wyjściem może być rozdzielenie garderoby w zależności od okresu roku. W takich sytuacjach rzeczy nieużywane w danej chwili będą schowane, a pod ręką są ubrania w jakich się właśnie chodzi oraz jakieś potrzebne przez cały rok akcesoria, takie jak na przykład fartuchy do prac kuchennych.