Częste problemy z biorą się z niewiedzy. Odkryj, jak możesz zatroszczyć się swą skórę.

Pierwszy zarost jest wielkim przeżyciem dla każdego chłopca. To rodzaj inicjacji. Młodzieniec zostaje mężczyzną. Jednak niejednokrotnie dzieje się tak, że po niedługim czasie okazuje się, iż golenie, może powodować sporo kłopotów. Odkryj, w jaki sposób im zapobiec.

Pierwsza sprawa – podrażnienia

mężczyzna podczas golenia

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z głównych zmartwień każdego mężczyzny są podrażnienia skóry.
Dziś, by usunąć zarost, mężczyźni często posługują się golarkami elektrycznymi lub maszynkami, które posiadają wymienne ostrza. Istnieją również maszynki jednorazowe, które świetnie sprawdzają się podczas urlopu. Każdy mężczyzna ma inny rodzaj zarostu. Jedni mają niewielki zarost, inni wręcz przeciwnie, muszą golić się częściej, ze względu na gęsty zarost (czytaj więcej o drharris). Wiadomo jest to, iż słaby zarost, można zgolić zwykłą maszynką. Kłopot pojawia się,gdy mamy mocny zarost i nasz włos jest twardy. Wtedy musimy posłużyć się lepszym sprzętem. Dodatkowo przed przystąpieniem do golenia twardego zarostu, musimy dokładnie zmiękczyć włos. W tym celu, możemy użyć mydła, pianki albo kremu do golenia. Niejednokrotnie preparaty, których używamy do golenia, powodują niepożądane podrażnienia lub uczulenie. Powód? Twoja skóra może źle tolerować konkretny kosmetyk. Z tego powodu tak szalenie ważne jest testowanie różnych preparatów. Jeśli jednak, pomimo stosowania różnych kosmetyków, wykazane dolegliwości nie miną, trzeba obligatoryjnie udać się do dermatologa. Polecamy truefitt&hill


Zapalenie mieszków włosowych

Kolejnym kłopotem związanym z goleniem jest zapalenie mieszków włosowych. Wskazaną dolegliwość wywołują bakterie gram-ujemne lub gronowce. Zmiany chorobowe są najczęściej dostrzegane na policzkach i szyi.

Dodatkowe wiadomości odnośnie niniejszego tematu również są niebanalne – więcej pod tym linkiem. Kliknij więc tutaj i przekonaj się, że to fakt.

Powierzchniowe zmiany nie są niebezpieczne i zazwyczaj szybko ustępują. Konkretny kłopot pojawia się, gdy mamy do czynienia z zapaleniem całego mieszka włosowego. Wtedy to na naszej twarzy występują krostki, które podchodzą ropą. W tej sytuacji golenie jest mocno utrudnione. Powinieneś wiedzieć, iż krostki, które nie raz są zanieczyszczane brudnymi palcami, mogą przekształcić się nawet w czyraki. Z tego powodu nie należy ich wyciskać. Trzeba je jedynie przemywać płynem odkażającym. Wskazane jest w tej sytuacji, przerwanie golenia, choć na jakiś czas. Nasza skóra powinna wtedy odpocząć.

Czy zapalenie mieszków włosowych powoduje blizny? Nie musisz się martwić. Zapalenie mieszków włosowych nie powinno pozostawiać śladu w postaci blizn. Jednak w chwili, gdy gojenie się przedłuża należy udać się lekarza. Całkiem prawdopodobne jest, iż przepisze nam antybiotyk. Dlaczego tak ważna jest wizyta lekarska? Z tego względu, iż przewlekłe zapalenie mieszków włosowych jest już poważną chorobą, podczas której powstają duże, twarde plamy, które po zakończonym leczeniu pozostawiają nieestetyczny ślad w postaci blizn na twarzy .

Golenie to duża sztuka. Pamiętaj, kiedy nabierzesz w nim wprawy, każde spotkanie z golarką będzie proste i przyjemne.