Dlaczego porządne buty są tak ważne dla każdego harcerza?

Jeśli Twoje potomstwo jest harcerzem, znaczy to, że bardzo lubi spędzać czas na świeżym powietrzu i uzyskiwać następne sprawności. Harcerze jeżdżą na różnorodnego typu biwaki, na jakich obowiązują bardzo różne warunki pogodowe: ulewy, wilgoć, skwar, czy chłód.

Kobieta siedząca na schodach

Autor: Kestas Venzlauskas
Źródło: http://www.flickr.com

To sprawia, że nasz osprzęt powinien być wyselekcjonowany niezwykle precyzyjnie tak, żeby zabezpieczyć się na każdą sytuację. Dotyczy to każdego elementu ubioru, czyli butów, kurtki lub swetrów. W takiej kwestii jak buty desanty sklep obuwniczy na pewno będzie posiadał coś dobrego. Obuwie z grubą podeszwą, odpowiednim bieżnikiem i sięgające oczywiście powyżej kostki. W tego typu sklepie możemy kupić obuwie wyprodukowane na różnorodnego typu górskie drogi. Są też popularne ciężkie buty tak dla harcerki, jak i dla harcerza. Warto byłoby powiedzieć, że w środowisku harcerskim jest odwieczny spór: glany czy też desanty.
Niezależnie od wybranego typu, trzeba uprzednio zastanowić się, po co w zasadzie zabierać na obóz ciężkie obuwie. Okazuje się, że najistotniejsza jest w tym wypadku stabilizacja kostki w warunkach obozowych. Na wyprawach w puszczy niezwykle łatwo jest skręcić kostkę. Chodząc po nierównym terenie można by wejść choćby na omszałą kłodę albo spaść z mokrego pagórka. Buty, które sięgają wyżej kostki, mogą zredukować to niebezpieczeństwo niemalże do zera. Użyta do ich produkcji solidna skóra i trwałe sznurowadła zdecydowanie stanowią niezwykle łatwe i wyśmienite zabezpieczenie.

Ponadto materiał, z jakiego wykonany zostały buty oraz zelówka ochraniają stopy przed różnego typu niewygodami leśnego poszycia.

Podobnie emocjonujące artykuły znajdują się w pokrewnym serwisie. Jeśli pragniesz je poznać – zobacz pod linkiem bluza ratownictwo medyczne, który jest tutaj!

Jeśli zatem chcielibyśmy mieć pewność wygody oraz bezpieczeństwa, warto byłoby kupić buty desanty.