Dzięki czemu możemy określić naturalność perły?

Oryginalna biżuteria oferowana przez wielu jubilerów to skutek troski o wykonywanie świetnych połączeń. Perfekcyjnie wpisują się one w estetykę preferowaną przez kobiety, jakie szukają dla siebie oryginalnych dodatków. Z trendów nigdy nie wyszły perły, są nieśmiertelne. Wykonane z zachowaniem rozmaitych standardów obowiązujących w tym temacie perły hodowlane są inne od naturalnych. Jak można je właściwie od siebie odróżnić?

Perły

Autor: diva
Źródło: diva
Perły i kolczyki
Wygląd zewnętrzny obu typów pereł może jednak wprowadzać w błąd, ponieważ na pierwszy rzut oka nie dostrzega się różnicy. Eksperci w zakresie pereł, którzy mają bardzo duże doświadczenie, sami nierzadko nie dostrzegają opcji rozróżnienia naturalnych od hodowlanych.

Te ciekawe treści mają swą kontynuację. Chcesz się z nią zapoznać? Więc idź do strony zaproszenia ślubne botaniczne i tam ciesz się nowymi tematami.

Najistotniejszą różnicą, jaką wskazują, jest używanie w perłach hodowlanych ośrodka. Jest to jądro, co jest umieszczane przez człowieka. Znane są dwie metody odróżniania, a jakie to są?

Misja – odróżnić perły naturalne od hodowlanych
Perły naturalne możemy odróżnić prosto od tych nienaturalnych. Pomocna metoda rozróżniania opiera się przede wszystkim na podkreśleniu niejednorodności i różnicy w wewnątrz pereł. Następnym sposobem jest technika rentgenograficzna. Opiera się na dokładnym badaniu krystalicznej struktury płytek aragonitu.

Kolia z pereł – konieczność czy ładny dodatek?
Obowiązkowe jest w tej sytuacji stosowanie promieni rentgenowskich o właściwym nasileniu. Hodowla pereł staje się jeszcze popularniejsza także w naszym kraju. Duże znaczenie ma to, że w przypadku pereł hodowlanych możemy zauważyć pewne nabrzmienia. Przypominają one swym kształtem brodawkę oraz mogą być ostro zakończone. Jest to nic innego jak blizna po szwie, jaki jest rezultatem sztucznego woreczka perłowego. Jest niezbędną bazą, która służy równomiernemu osadzaniu masy perłowej podczas jej formowania. Perła pochodząca z hodowli ponadto podczas naświetlania rentgenem wykazuje plamę o jasnym środku. Między elementami przebiega ciemna linia. W ten sposób również można odróżnić ją od tej naturalnej.Co warto wiedzieć?