Jak dobierać soczewki kontaktowe? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę? Jakie rodzaje soczewek mamy do wyboru?

Soczewki kontaktowe są wciąż bardziej powszechne i wybierane przez osoby mające wadę wzroku. Jeszcze nie tak dawno miały one właściwie jeden wybór, to znaczy posiadanie okularów korekcyjnych. Całe szczęście obecnie jest inaczej. Natomiast, popularność takich soczewek bierze się z różnych przyczyn. Jedną z takich przyczyn jest dość dynamiczny rozwój technologii produkcji, a co za tym idzie używanie coraz bardziej nowoczesnych materiałów, z których powstają soczewki.

badanie u okulisty

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com

Inną przyczyną jest wciąż lepsza oferta soczewek kontaktowych, dzięki którym możemy skorygować praktycznie każdą wadę wzroku. Na przykład są soczewki sferyczne, czyli dla osób z wadą krótkowzroczności, dla ludzi z astygmatyzmem, idealne będą air optix for astigmatism 3 szt oraz dla ludzi ze starczowzrocznością air optix for astigmatism w opakowaniach po 3 szt.. Do tego przypadku używa się soczewek multifokalnych. Jak jesteśmy już zdecydowani na noszenie soczewek kontaktowych, to bez wątpienia musimy zajrzeć do specjalisty, jakim jest okulista lub optometrysta, który zrobi badanie i dzięki swej wiedzy dobierze idealne soczewki, które będą najlepiej do nas pasowały.

Istnieje pokaźny wybór soczewek, można zdecydowanie polecić Dailies AquaComfort Plus Toric jednodniowe soczewki Dailies AquaComfort Plus Toric. W czasie tego typu badania specjalista w dokładny sposób określi typ jak i wielkość wady, przy tym zrobi badanie geometrii oka.

Przedstawiany wątek opisuje bardzo zajmujące kwestie – jeżeli chcesz poznać podobny materiał, sprawdź śmiało to opracowanie (https://studiokolor.net.pl/potykacze-reklamowe/).

Bez wątpienia sprawdzi także, czy nie pojawiają się jakieś chorzenia oczu, jakie mogłyby wykluczać możliwość używania soczewek kontaktowych. Po zrobieniu tego typu badania i zebraniu wszystkich koniecznych informacji okulista lub optometrysta może zaproponować dane soczewki, które będą dla nas najlepsze. Lekarz zastosuje wybrane soczewki, przykładowo 1-Day Acuvue Define, w ten sposób sprawdza czy dobrze się układają soczewki 1-Day Acuvue Define.

W pewnych przypadkach potrzebne może być zamówienie u wytwórcy soczewek kontaktowych o bardzo konkretnych parametrach, jakie są dostosowane do potrzeb konkretnej osoby. Po dopasowaniu soczewek zalecane jest wizytę we wskazanym terminie na wizytę kontrolną. Po około 2 tyg. od pierwszego użycia okulista sprawdzi stopień tolerancji oczu na soczewkę. Z tego powodu trzeba koniecznie pójść do specjalisty. Nie możemy wybierać soczewek samodzielnie.