Jak odpowiednio skompletować swoją szafę?

Zakupy odzieżowe – dla jednych są one przyjemnością, a dla innych to po prostu konieczność. Do tej pierwszej grupy zaliczają się z reguły kobiety, a do drugiej natomiast mężczyźni. Panie kochają odwiedzać sklepy, dobierać kolejne stroje, nowoczesne spodnie, spódnice, sukienki czy też żakiety. Mężczyznom natomiast nierzadko wystarczy kilka zbliżonych kompletów ubrań i już są zadowoleni. Podejście do tej kwestii bywa więc w tym przypadku naprawdę radykalnie różne u różnych osób.

Czasem jednakże wręcz przesadzamy z ilością zakupywanych rzeczy. Nagle dostrzegamy, że mamy ich za dużo, że wysypują nam się one wręcz z szafy. Jednak kiedy tylko przydarza się jakakolwiek okazja, by się lepiej ubrać, okazuje się, że nie mamy co na siebie włożyć. Żadne buty damskie tommy hilfiger nie nadają się na tę akurat konkretną okoliczność. Jeśli już znajdzie się sukienka, to nie pasuje do niej ani torebka, ani płaszcz, ani też szal. Krótko mówiąc – katastrofa. W końcu po długich zmaganiach coś wybierzemy, ale i tak nie jesteśmy całkowicie zadowoleni z osiągniętego rezultatu – modne sztyblety. Wolelibyśmy, aby był on całkiem inny. Jak zapobiec tego typu sytuacjom? Jak do nich nie dopuszczać?

moda

Autor: abcslubu.pl
Źródło: abcslubu.pl

Najlepiej po prostu robić zakupy z głową. To, że coś w którymś momencie nam się bardzo spodoba, nie oznacza, że za wszelką cenę powinniśmy to natychmiast kupić. To, że na przykład wpadną nam w oko jakieś sztyblety, nie oznacza, że od razu są one dla nas niezbędne. Trzeba wyćwiczyć silną wolę i nauczyć się sobie samemu odmawiać. Poza tym, jeśli już coś musimy zakupić, to niech to będą raczej ubrania typowe, tradycyjne, pasujące do wielu rzeczy – zapoznaj się z najnowszymi trendami . Oczywiście też niech mają raczej stonowane kolory.

Czarne czy szare kurtki przejściowe damskie będą pasować do dużo większej liczby ubrań niż kurtka fioletowa lub różowa. Będziemy ją tym samym częściej zakładać. A przecież ta część garderoby jest z reguły dosyć droga, zatem zwykle kupujemy tylko jedną kurtkę na sezon, niekiedy dwie, ale nie więcej. Lepiej więc, by były one w miarę uniwersalne. Istnieją oczywiście wyjątki, takie jak chociażby odzież ciążowa. Wiadomo, że takiej nie nosimy za długo więc potem zalega w szafie. Jednak nie ma innej możliwości i po prostu musimy ją zakupić, a niestety z reguły więcej kosztuje.