przygotować się na wyjazd w góry? O jakich rzeczach koniecznie należy pamiętać?

Wyjazd w góry jest niezwykle przyjemnym sposobem zagospodarowania wolnego czasu, tym bardziej, że zyskuje na tym nasz nastrój i zdrowie. Piękne widoki, natura, ruch na świeżym powietrzu jak również pozytywna atmosfera wypadu, to wszystko powoduje, że taki wyjazd ma bardzo dobry wpływ na nasze ogólne samopoczucie. Pomimo tych wszystkich zalet należy zdawać sobie sprawę z tego, że w takim miejscu może być niebezpiecznie. Czekają tam nagłe zmiany aury pogodowej oraz temperatury, pogorszona widoczność, jak również zmęczenie.

wycieczka w góry

Autor: wisley
Źródło: http://www.flickr.com
To może być przyczyną wypadków, jak również niemiłych wydarzeń w trakcie chodzenia. Nie zapominajmy więc o należytym przygotowaniu przed tego typu wyprawą. Przede wszystkim musimy odpowiednio rozplanować trasę. To właściwie najważniejsza z kwestii, żeby mieć informacje o trasie, jaką chcemy przejść. Inaczej przygotujemy się, gdy wybieramy się na spacer którąś z górskich dolin, w tego typu sytuacji bez problemu możemy zawrócić, inaczej zaś, gdy wybieramy się w dalszą drogę, na szczyt górski, a z tego miejsca powrót może zabrać nam kilka godzin. Trzeba pomyśleć o tym, jaki mamy czas na powrót przed zmrokiem.

To zależy od pory roku, normalną rzeczą jest, że w lato możemy chodzić dłuższy czas bez strachu o zbyt duże wychłodzenie organizmu (gdy się zgubimy), w zimę zaś powinniśmy bardziej uważać. Kolejną, istotną sprawą jest dobór obuwia oraz ubioru. Choć sporo osób chodzi po górach w sandałach, to niestety trzeba powiedzieć, iż jest to bardzo niemądry pomysł. A wracanie z gór ze skręconą kostką z pewnością nie jest przyjemne, tak zaś często kończą się wycieczki górskie w sandałach. Buty powinny być wysokie, które odpowiednio ochraniają kostkę przed skręceniem. Powinny być na mocnej podeszwie, a co więcej dobrze jak są nieprzemakalne.

Sprawdź bez zwlekania wpis spod linku, ponieważ najprawdopodobniej zdziwi Cię to, jak niesamowicie pasjonujące teksty tam się znajdują!

Na pewno nie są wygodne jak trampki, ale najważniejsze, iż zapewniają konieczne bezpieczeństwo naszym stopom.

Najlepiej kupować takie buty w specjalistycznych punktach, jak The North Face sklep internetowy. Co ważne, nowe obuwie trzeba koniecznie rozchodzić wcześniej, gdyż wyjście w góry w zupełnie nowych butach może zakończyć się odciskami oraz otarciami, zaś potem, gdy już znajdziemy się w górach, niewiele możemy na to poradzić.