Rola właściwego dobrania mebli i pozostałych elementów wyposażenia na zwiększenie obrotów w sklepie

Główną rzeczą w każdym sklepie są towary, a te w jakimś miejscu trzeba rozłożyć, tak żeby klienci mieli do nich łatwy dostęp. Wprawdzie niektóre sklepy wprowadziły ustawianie samych palet na posadzce, ale takie rozwiązanie nie jest ani wygodne, ani zbyt ładne. Z tego też powodu warto zadbać o to, aby wyposażyć sklep w odpowiednie meble, bo od tego całkiem sporo zależy.

Spora gruma właścicieli sklepów nie przykłada specjalnej uwagi do tego, w jaki sposób wyglądają ich półki, zapewne kiedyś je zakupili a obecnie regularnie uzupełniają je towarem. A w praktyce okazuje się, że właściwy dobór półek będzie miał bardzo duże dla skuteczności sprzedaży.

handel

Autor: Guillaume Speurt
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli będą one pozwalać na wyeksponowanie produktów, będą odpowiednio duże i prosto będzie z nich wszystko ściągać, to z pewnością poskutkuje to tym, że klienci chętnie będą sięgać po to, co umieści się na nich. Duże znaczenie mają też odpowiedniej wielkości przejścia między poszczególnymi półkami, właściwe ich zaplanowanie również przyczynić się może się do dużo większych obrotów w placówce.

Widać więc, że odpowiednie wyposażenie sklepu wcale nie jest łatwe. Na świecie od bardzo dawna wykonuje się zaawansowane badania audyty marketingowe nad zachowaniami konsumentów, taka wiedza jest coraz bardziej dostępna i warto z niej skorzystać, jeśli się będzie wybierać meble sklepowe. Podczas planowania powierzchni sklepu warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które się tym zajmują

.

Wprawdzie taka usługa kosztować będzie pewną sumę, lecz w praktyce najczęściej się okazuje, że szybko będzie ona zwrócona. Odpowiednio wykonane wnętrze sklepu podniesie obroty nawet o kilkanaście procent, więc jest się o co bić. W dobrze zaprojektowanym sklepie wszystko ma odpowiednie miejsce i rozmiar, zarówno półki na pieczywo, jak i lady chłodnicze i zamrażarki. Całą sklepową powierzchnię traktuje się jako jedność, w której w zaplanowany sposób ustawia się są meble.

Żeby poszerzyć wiedzę na przedstawiany wątek obejrzyj stronę, która zawiera ciekawe dane na przedstawiany temat – trzeba tylko kliknąć!

Osoby samodzielnie projektujące sklep niekiedy mogą popełnić taki błąd, że przypadkowo dobierają elementy wyposażenia, i z reguły połączenie całości nie daje odpowiedniego rezultatu.