Jak rozsądnie kompletować odzież?

Szafa – co powinno się w niej znaleźć? Jak wyposażyć swoją garderobę, by już nigdy nie narzekać, że nie mamy co na siebie założyć? Większość z nas ma wiele ubrań. Spodnie, koszule, sweter, żakiety, spodenki i sukienki – niekiedy wręcz nie możemy pomieścić ich w szafie. A mimo to stale kupujemy kolejne i kolejne. Chodzimy do centrów handlowych, sklepików czy bazarów. I w każdym z tych miejsc jesteśmy w stanie wyszperać coś, co przypadnie nam do gustu. A mimo to kiedy nadejdzie jakakolwiek ważna okazja i tak narzekamy, że nie mamy się w co ubrać – obuwie nie pasuje do torebki, spódnica do szalika, a rękawiczki do bluzki. I w ten sposób znów musimy pójść na zakupy i wydać kolejne pieniądze. Komu z nas nie przydarzył się tego typu scenariusz?

kobieta

Autor: Ashley Webb
Źródło: http://www.flickr.com
Co więc powinno znaleźć się w naszej szafie, aby uniknąć tego rodzaju dylematów? Rzecz jasna warto postawić chociażby na klasyczne ubrania.

Jeśli potrzebne Ci nowe źródło inspiracji, zajrzyj koniecznie pod ten link. Zobaczysz w tamtym miejscu materiały napisane przy pomocy analogicznej retoryki.

Starajmy się wybierać takie fasony i kolorystykę, które pasują do większości pozostałych ubrań i dodatków. Te wymyślne może i są ładne czy kreatywne, ale później okazuje się, że ciężko je z czymkolwiek zestawić – poznaj informacje. Dlatego też rzadko je zakładamy i zwykle marnują się w szafie. Jeżeli już więc zakupujemy sukienki dziewczęce rozmiar 46, postawmy na takie, do których będzie pasował przynajmniej jeden z posiadanych już żakietów – a lepiej nawet kilka. Jeżeli zbliża się wesele znajomych i są nam potrzebne sukienki rozmiar xl – dobierzmy taką, która nie będzie jednorazowa, ale jaką założymy także na niedzielny spacer bądź na imprezę. Niech więc nie będzie zbyt wymyślna, a raczej klasyczna i nieco skromniejsza.

strój kąpielowy

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym rzecz jasna w naszej szafie powinny się znaleźć elementy ubioru takie, jak chociażby kąpielówki męskie reebok czy z kolei buty sportowe 37. W tym przypadku zwracajmy uwagę przede wszystkim na jak najlepszą jakość. W końcu jeśli ćwiczymy, pływamy na basenie, trenujemy, to zazwyczaj robimy to dość systematycznie i przez dłuższy czas. Najlepiej zatem kupić coś wygodnego, z czego będziemy zadowoleni, niż za kilka miesięcy znów musieć zaopatrzyć się w nowe dresy, czy nowe buty – .htm. Zresztą każde z naszych ubrań powinno być w miarę możliwości dobrej jakości, wyprodukowane z wytrzymałego materiału. Dzięki temu nie będziemy chodzić na zakupy za często i więcej zaoszczędzimy.