Jak zrobić odpowiednie zdjęcie do CV?

Szukanie pracy to dla niektórych nieprzyjemny temat, jednak jak wiadomo ważnym elementem jest udane CV.

To tu pierwsze wrażenie możemy zrobić dzięki zdjęciu. Typowe poszukiwania pracy wyglądają identycznie i najtrudniejszym etapem jest robienie dobrego CV, a zaraz po tym listu motywacyjnego. Fotografię traktujemy po macoszemu, umieszczając nieładne dyplomowe ujęcia. To w pewnym sensie fotografia reklamowa, więc musimy dobrać je odpowiednio do sytuacji. Wielu twierdzi, że zdjęcie niewiele zmieni, ponieważ istotne jest tylko doświadczenie. Skoro jednak codziennie lubimy oceniać po wyglądzie, dlaczego rekrutujący nie mieliby nas docenić nas tylko za sprawą zdjęcia.

Jakich zdjęć unikać?

Z relacji rekrutujących wynika, że zdarzają się naprawdę fatalnie dobrane fotografie niekompletnie ubranych dziewczyn i mężczyzn prosto z imprezy. Zdjęcie na luzie wcale nie musi być jednoznaczne z pstryknięciem znienacka na weselu kuzynki. Kolejna zasada to aktualne zdjęcie. Na fotografii musimy wyglądać tak, jak moglibyśmy zaprezentować się na potencjalnej rozmowie o pracę. Wielu szukających wysyła swoje CV ze zdjęciem w sepii, a jeszcze inni wzbogacają dziwaczne barwy do tła.

Stanowisko i dobór zdjęcia

Wiadomo, że, gdy poszukiwacz stara się o poważane menedżerskie stanowisko, zdjęcie musi być odpowiednio oficjalne, dlatego przydać się fotografia korporacyjna Warszawa jest znana z takich: zdjęcie w odpowiednim stroju, zaplanowane przez profesjonalistę i to zazwyczaj zdaje egzamin.

Z pewnością masz ochotę poznać ekstra szczegóły tyczące się tego zagadnienia. Jeśli zaciekawił Cię nasz najnowszy wpis (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/weryfikacja-ksiag-kontrola-ksiegowa), to poczytaj o nim na stronie pod linkiem.

Jeżeli nie zapewni kolejnego etapu rekrutacji, z pewnością nie przyczyni się do porażki. Oprócz tego inne bardziej kreatywne stanowiska, które wymagają autopromocji, a nawet wyróżnienia się, na pewno potrzebują intrygujących fotografii. Stylistka może przesłać nawet swój look book, a copywriter agencji interaktywnej może bez problemu zaprezentować się nieoficjalnie. Z całą pewnością, jeśli chcemy zabłysnąć, wyrazić trochę więcej fotografią i skierować na siebie uwagę – możemy umówić się z profesjonalistą na niedużą sesję. Udana koncepcja profesjonalisty może pomóc w znalezieniu pracy.