Rewizja finansowa co pewien czas musi być zarządzana w każdej firmie

Niektórym wydaje się, że audyt robiony w przedsiębiorstwach, wygląda prawie jak polowanie na czarownice. W rzeczywistości jest to standardowa rewizja.
Często możemy przeczytać w gazetach, że w jakiejś firmie stwierdzono wielkie nieprawidłowości po tym, kiedy zrobiono tam audyt finansowy.

w supermarkecie

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Audyt finansowy

Źródło: flickr.com
coaching

Autor: Sacha Chua
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu mamy zakrzywiony obraz tego, jak w rzeczywistości wygląda taka rewizja. Większość z nich kończy się bez zastrzeżeń. Jednakże w mediach zawsze uwypuklają skandaliczne przypadki, ponieważ złe wiadomości mają wyższą oglądalność. Osoby przeprowadzające audyt kontrolują, czy dana spółka prawidłowo prowadziła działalność. Mogą też podpowiadać przeróżnego typu modyfikacje, które w ich mniemaniu w znaczny sposób uefektywnią działanie organizacji. Tego rodzaju kontroli dokonują biegli rewidenci. Spoczywa na ich barkach zatem spora odpowiedzialność. Muszą być oni bardzo dokładni, przenikliwi, ale też sprawiedliwi. Rewizja finansowa może być rozdzielona na kilka etapów, zatem w każdej firmie czeka ich ogrom pracy. Mają tony papierów do przejrzenia i dużo rozmów do przeprowadzenia. Nie jest to prosta praca. By zostać rewidentem, trzeba skończyć studia wyższe, mieć zaświadczenie o niekaralności i zdać państwowy egzamin, który da nam prawo do wykonywania tego zawodu.

Trzeba być też odpornym psychicznie, by nie dać się zastraszyć. Taką osobę musi także charakteryzować czujność i rzetelność.

Jeśli interesuje Cię przedstawiany artykuł, odszukaj witrynę, która przedstawia podobne wątki, także będą z pewnością ciekawe.

W tym zawodzie nie wolno się śpieszyć czy pomijać jakiś etapów pracy.