Jakie kwalifikacje musi mieć kandydat na stanowisko kierownika do spraw logistyki?

Czy wiesz, że do niedawna ani jedna szkoła wyższa nie miała specjalnego kierunku, który mógłby uczyć fachowców ds. koordynacji działań? Na tym stanowisku zatrudniano zatem osoby o w najwyższym stopniu zbliżonych kwalifikacjach i stosownym doświadczeniu.

Transport i logistyka

Autor: Luke Lawreszuk
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, jakie nie miały kierunkowego wykształcenia, musiały posiadać między innymi doświadczenie w prowadzeniu własnej spółki, w prowadzeniu księgowości i były zatrudniane na stanowisku o nazwie logistics manager.

Gdy uznasz, że opublikowane w tym tekście informacje są warte uwagi, sprawdź ponadto szczegóły w linku programy fakturowanie. Będą tam równie przydatne dane.

Aktualnie dużo uczelni ekonomicznych oferuje studia podyplomowe z zakresu koordynacji działań. Taki menedżer jest zatrudniany w różnego typu korporacjach z branży spedycyjnej, kosmetycznej albo np. transportowej. Do jego obowiązków należy nadzorowanie nad pionami logistyki. Ma to monumentalne znaczenie w firmach międzynarodowych, w których konieczna jest koordynacja wszechstronnie rozumianych przedsięwzięć.

Obecnie absolwenci tego typu wydziałów bez żadnego problemu znajdą posadę u tzw. operatorów logistycznych, jacy szukają pracowników z popartym dyplomami wykształceniem w kierunku przewozu czy gospodarki magazynowej. U nich to właśnie wymienieni absolwenci poznają najnowocześniejsze systemy organizacją siatki transportu. Tam także nowi pracownicy mają możliwość uzyskania wprawy we wdrażaniu oraz nadzorowaniu różnych zamysłów logistycznych (od strony jakości jak i kosztowej).

W zakres obowiązków tego typu specjalisty wchodzi m.in. projektowanie oraz sterowanie projektami logistycznymi na obszarze Polski oraz Europy.