Kilka uwag na temat efektywnego zarządzania personelem i konieczności regularnej kontroli

Z jednej strony komentowanie, a także sugerowanie są tymi czynnościami, którym poświęcamy się z wielkim zacięciem. Trochę paradoksalny pozostaje fakt, że gdy przychodzi czas na ocenę pracy podwładnych, to niejeden szef ma problemy z wypełnieniem tak postawionego celu. Dlatego, jeżeli ocena pracownika musi zostać dokonana jak najszybciej, to trzeba szukać rady w agencjach doradztwa personalnego albo natychmiast zacząć przeglądać branżowe czasopisma.

pracownicy w firmie

Autor: BrickleyDeLong
Źródło: http://www.flickr.com
Skuteczność działań pracowniczych jest istotna nie tylko z perspektywy interesów szefa. Dla samego podwładnego tzw. informacja zwrotna również nie pozostaje bez jakiegokolwiek znaczenia, więc ocena pracownika ma o dużo głębszy sens niż moglibyśmy sądzić. Trzeba tylko pamiętać o tym, że ocenianie działań tak asystentek, jak i tynkarzy nie powinno kojarzyć się niekorzystnie. Typowo szkolna reguła oceniania nie zawsze jest dobrze postrzegana – wytknięcie braków nie powinno zatem budzić tych nieprzyjaznych emocji, ponieważ te z kolei mogą odbić się ujemnie na pracy całego zespołu.

Gdy poruszamy temat oceny naszej brygady, to zazwyczaj nawet nie myślimy, że ta materia jest aż tak rozległa. Psychologia już dawno przestała raczkować i obecnie jest już samodzielną dyscypliną nauki. Można byłoby zaryzykować opinię, że po części bywa to wiedza zastrzeżona, bo znana zazwyczaj jedynie osobom wtajemniczonym, czyli doradcom zawodowym. przykładowo termin ocena 360 stopni może trochę zaskoczyć dyrektorów, zwłaszcza tych, którzy ledwie objęli swoje posady. Tymczasem im większe nasze horyzonty myślowe, tym większy sukces w prowadzeniu naszej firmy.

ocena pracownika

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Ocena 360 stopni jest najbardziej holistyczną oceną pracy członków załóg pracowniczych. Jej nowatorstwo polega przede wszystkim na tym, że głos oceniający oddaje się tak towarzyszom zza biurka, jak i prezesom zarządu, a nawet samym pracowników. Rzecz oczywista takiej kontroli z wiadomych powodów nie przeprowadza się zbyt często.

Napisaliśmy dla Ciebie niezwykle ciekawy artykuł, więc nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (http://www.dokumentyniszczenie.pl/archiwizacja-dokumentow), a zapewne znajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

Należy także nie zapominać o tym, że interpretacja uzyskanych rezultatów powinna przypaść całkowicie postronnej osobie. Byłoby najlepiej, żeby takie zadanie powierzyć specjalistom, czyli dla przykładu absolwentom studiów psychologicznych. To daje pewność obiektywizmu,a sam podwładny nie powinien poczuć się dotknięty rezultatem badań, nawet jeżeli będą one nieco nieprzychylne.