Kilka ważnych zasad przy wybieraniu sali na szkolenia dla pracowników lub klientów.

Szkolenia w dużej części przypadków przeprowadzane są poza siedzibą firmy, często w dość dużym oddaleniu od niej. Niekiedy będzie to wynikać z faktu, że w firmie najzwyczajniej nie będzie miejsca, żeby pomieścić komplet szkolących, a niekiedy zwyczajnie będzie to połączone z wyjazdem integracyjnym.

sala konferencyjna na szkolenie

Autor: University of Salford Press Office
Źródło: http://www.flickr.com

W dużej części przypadków na szkolenia wybierane są nieduże, kameralne hotele położone daleko od cywilizacji, w których można jeszcze zrealizować sporo gier terenowych. Tak naprawdę wszystko będzie zależało w dużym stopniu od oczekiwanych celów, oraz finansów, jakie będzie się chciało na to przeznaczyć – . Najważniejszą sprawą przy wyborze sali na konferencję lub szkolenie powinno być jej dobranie do ilości uczestników. Tu wielu organizujących robi błąd i albo decyduje się na zbyt pojemne, w jakich ciężko będzie się skupić, albo za małe, które z trudem pomieszczą komplet uczestników. Żadna z tych sytuacji nie jest dobra, na szczęście we wszystkich dużych miastach sale szkoleniowe Gdańsk są dostępne w takiej liczbie, że przy jakiś chęciach coś odpowiedniego się znajdzie.

Bardzo ważną sprawą przy wyborze sali jest jej wyposażenie.

Ten odnośnik do serwisu komornik ursynów prowadzi do niezwykle ciekawej witryny, która ma równie fascynujące dane na omawiany wątek.

Niestety tu również spora część organizatorów robi błędy, nie sprawdzając wcześniej wszystkiego, tylko ufając w obietnice właścicieli.

szkolenie w sali konferencyjnej

Autor: Silicon Beach Training
Źródło: http://www.flickr.com

I w takim przypadku może się nagle okazać, że nagłośnienie nie działa tak jak należy, brakuje rzutnika czy tablicy albo siedzenia będą zbyt niewygodne, żeby można było na nich siedzieć przez cały dzień. Przy dłuższych szkoleniach warto zagwarantować jakieś pożywienie, solidny lunch w połowie dnia na pewno da uczestnikom sporo sił na dalsze uczestnictwo i zdobywanie wiedzy. Niekiedy szkolenia mogą trwać więcej niż dzień, jeżeli coś takiego będzie miało miejsce, to najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie jakiegoś centrum położonego w hotelu. Można w nim będzie przeprowadzić szkolenie, a w razie konieczności wynająć miejsca do spania dla uczestników. Przy odpowiednim rozplanowaniu wszystkiego i dopilnowaniu spraw, o jakich było wspominane, raczej każde ze szkoleń organizowane w taki sposób uda się w całości.