Które miasta są najbardziej optymalne do organizacji targów? Baza noclegowa to bardzo ważny aspekt

Miastami, które najczęściej brane są pod uwagę w przypadku planowania targów czy imprez masowych w naszym kraju są Poznań, Kielce i Wrocław. Dzieje się tak , gdyż możemy zaobserwować tam bogatą infrastrukturę powiązaną z tego typu eventami. Co jest oczywiste, możemy stwierdzić, iż znaczącą rolę odgrywają nie tylko budynki dokładnie przeznaczone pod wystawiennictwo, jak również pozostałe powiązane z obsługą gości. Kluczowym tematem jest w tym przypadku infrastruktura noclegowa, która powinna spełniać wymagania wszystkich wystawców i odwiedzających.

konferencja w hotelu

Autor: Events Bali Discovery
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając się na targi, hotel warto zabookować z wyprzedzeniem co najmniej dwumiesięcznym, gdyż w późniejszym terminie bardzo często mamy do czynienia z sytuacją, gdy jedyny wolny hotel, o w miarę akceptowalnym standardzie, możemy znaleźć oddalony o wiele kilometrów od miejsca, w którym odbywać się będą targi. Stąd też na pewno renoma wymienionych początkowo miast – oferują one bogatą bazę noclegową. Dodatkowo większość z tych obiektów podjęło współpracę z portalami, dzięki którym mamy zapewnione niższe ceny – Hotel**** w Kielcach.

konferencja organizowana w hotelu

Autor: Events Bali Discovery
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nasza firma bierze udział w targach mających miejsce w danym mieście, warto również dogadać się z zarządem lub menadżerem hotelu w kwestii podpisania umowy o stałej współpracy. Zyski z takiego działania są, na pewno, obopólne: my mamy dzięki temu mniejsze ceny, natomiast hotel ma zapewnionych klientów oraz bardzo często polecenia. Już studenci pierwszego roku uczelni ekonomicznych dowiadują się, że najlepszą reklamy jest zdanie zadowolonego klienta.

W przypadku, gdy jednostka organizująca targi, ani hotel, nie oferuje wyżywienia – dobrze jest poszukać go, tak samo jak hotelu, z odpowiednim wyprzedzeniem. Rozważmy wtedy opcję cateringu – połączonego z poczęstunkiem na stoisku targowym. To rozwiązanie obniży nam koszty, jednak także przytrzyma większość odwiedzających przy naszym stoisku dłużej niż przy innych. W ten sposób na pewno zostaniemy zapamiętani oraz zbudujemy podstawy do działania na rzecz trwalszych relacji z potencjalnym kontrahentem. Jest rzeczą ogólnie znaną, że w trakcie jedzenia, wydzielają się endorfiny odpowiedzialne za poczucie przyjemności. Bardzo wskazane jest, aby z tym uczuciem byliśmy kojarzeni my.

Doczytaj – konferencje (obiekty konferencyjne) w kielcach