Najważniejsze regulacje jakie dotyczą transportu ciężarówkami, znaczenie doradców transportowych

Zawodowi kierowcy ciężarówek są zobowiązywani do przestrzegania wielu różnych przepisów, które nie dotyczą w ogóle kierowców zwykłych osobówek. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ich praca ma charakter zawodowy, i jest wykonywana cały czas w dość trudnych warunkach. Bo niestety zawód kierowcy samochodu ciężarowego nie jest łatwy.

Przebywanie przed większość miesiąca poza domem, odpoczynek w samochodzie lub przypadkowych hotelach i napięte harmonogramy dostaw sprawiają, że kierowcy są narażeni narażeni na duży stres i zmęczenie. A przecież kierują oni wielkimi pojazdami, które ważą czasami dwadzieścia ton, w starciu z którymi zwykły samochodów ma niewielkie szanse. Wypadki z udziałem ciężarówek zawsze są bardzo niebezpieczne, i niekiedy kończą się tragedią. Zresztą można czasami usłyszeć o tym w wiadomościach, i niestety w wielu przypadkach przyczyną takich wypadków było nieprzestrzeganie przez kierowców zasad jazdy, co w konsekwencji doprowadza do tragedii. Z tego też powodu właściwe służby coraz dokładniej sprawdzają kierowców ciężarówek, sprawdzając wszystko, co się wiąże z jazdą. Sprawdź .
Ciężarówka

Autor: Gaetano Rap
Źródło: http://www.flickr.com
Kontrole bardzo się przydają, bo w innym wypadku spora grupa kierowców nie mając żadnej motywacji łamałaby przepisy. Lecz firmy transportowe się skarżą, że inspektorzy zamiast się skupić na faktycznych problemach, typu rozliczanie czasu pracy kierowców, to szukają tylko możliwości na to, aby podreperować budżet i wystawić kolejną karę. Z tego też powodu wiele tego typu firm korzysta z usług osób, które pomagają im w prowadzeniu odpowiedniej dokumentacji. Oleander – poczytaj o doradztwie transportowym.

W świetle zwiększających się obostrzeń i bardzo szybko zmieniających się przepisów takie doradztwo sawyer doradztwo gospodarcze transportowe bardzo się w wielu przypadkach przydaje. Zwłaszcza, że przeważnie transportowe firmy działają na terenie całej Europy, a wyjeżdżając do innego kraju trzeba się również trzymać przepisów jakie tam obowiązują. Rozpoczynając współpracę z jakimś dobrym doradcą często się okazuje, że dzięki temu zaoszczędzi się sporo na mandatach, jakie trzeba by było płacić w kraju i za granicą.