Nieznajomość języka angielskiego to obecnie naprawdę duży problem. Warto jak najszybciej zabrać się za jego rozwiązywanie!

Trudno nie zauważyć, iż język angielski pełni obecnie rolę tzw. „lingua franca”, czyli języka uniwersalnego. Jego wyjątkowy status i popularność wynika między innymi z względnie nieskomplikowanych struktur gramatycznych, które umożliwiają nawet niezbyt zaawansowanym osobom tworzenie prostych zdań i bezproblemowe porozumiewanie się z obcokrajowcami.

Autor: Porsche
Faktorem mającym ogromny wpływ na rozprzestrzenianie się angielszczyzny jest również popkultura, której największym źródłem są naturalnie anglojęzyczne Stany Zjednoczone. Dzięki filmom i serialom z Hollywood oraz muzyce popowej zapoznać się z melodią tego języka i wychwycić nasze pierwsze słowa czy nawet całe zdania. W związku z tym, iż jesteśmy dosłownie otoczeni przez język angielski – pischool.pl -, jego nieznajomość stanowi dziś bardzo poważny problem.
angielski indywidualnie warszawa centrum
Jak skutecznie uczyć się języka angielskiego?
Piłka nożna

Autor: fabbio
Źródło: http://www.flickr.com
Metod nauki języków obcych jest naprawdę mnóstwo. Naturalnie najtrwalsze efekty daje połączenie kilku z nich i konsekwentna praca nad sobą. Punktem wyjścia dla każdej osoby, która chce nauczyć się angielskiego, powinny być regularne spotkania z lektorem. Tylko od nas zależy czy zdecydujemy się na kurs w kilkuosobowej grupie zorganizowany przez profesjonalną szkołę językową czy też indywidualne lekcje z doświadczonym nauczycielem. Każda z wymienionych form nauki ma swoje grono sympatyków. Do zalet szkoły należy na pewno opcja skorzystania ze specjalistycznego sprzętu, takiego jak interaktywne plansze czy odpowiednio przystosowane komputery. Czynnikiem motywującym do nauki w szkole jest też niezmienny plan zajęć, który nie daje szansy na ich odwoływanie lub przekładanie. Jeśli chodzi o lekcje sam na sam z lektorem, sprawdzą się one u osób, które rozprasza obecność innych ludzi. Wielki plus tego typu zajęć stanowi także możliwość zdiagnozowania przez korepetytora naszych niedostatków i ich skuteczne wyeliminowanie. Sprawdzony lektor z łatwością zniweluje nasze braki i pomoże nam udoskonalić nabyte umiejętności. Prywatne lekcje języka obcego świadczą dziś setki lektorów w całym kraju.

Jeżeli interesuje nas angielski indywidualnie Warszawa centrum Pi-School ma bardzo dużo do zaoferowania.

Co poza lekcjami?
Aby nauka języka była skuteczna nie powinniśmy się ograniczać wyłącznie do samych lekcji. Warto je uzupełniać oglądaniem anglojęzycznych filmów bez dubbingu, lekturą książek w oryginale i przede wszystkim codziennym powtarzaniem nauczonych słów i fraz.