Nowa oferta instytucji bankowych to szansa dla ludzi samotnych i biedniejszych na godne życie

Jak podają statystycy w roku 2030 ponad dwa miliony ludzi będzie w wieku osiemdziesięciu lat. Podobne prognozy mogą się sprawdzić jeśli nadal będzie istniał w naszym kraju tak mały przyrost demograficzny.

program komputerowy

Autor: Svebor Prstacic
Źródło: http://www.flickr.com
To nie główne strapienie naszych rządzących. Polski system emerytalny nie oferuje żadnych gwarancji na przyzwoite życie po przejściu na emeryturę prawie nikomu. świadczenia emerytalne, jakie już obecnie wypłacane są emerytom są zatrważająco niskie. I nie oczekujmy, że coś się poprawi. Na przeciw tym zmartwieniom wyszedł sejm.

Opisany zagadnienie przygotowaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się ten tekst. Daj nam znać – przejdź do strony kancelaria adwokacka wrocław !

W 2014 roku obowiązuje ustawa dotycząca odwróconego kredytu hipotecznego. Ustawa daj możliwość posiadanie innych zysków z tytułu własnej nieruchomości, którą przepisujemy instytucjom bankowym. W zamian otrzymujemy dożywotnią rentę. Ustawowe przepisy normują całkowicie nowy instrument finansowy, jaki w Europie Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych cieszy się wielką popularnością szczególnie wśród osób w podeszłym wieku. Decydując się na skorzystanie z czegoś podobnego, jak odwrócona hipoteka kalkulator okaże się świetnym urządzeniem, aby dokładnie policzyć podsumowanie zysków i strat. Trzeba szczegółowo skupić uwagę na szeregu niebezpieczeństw z tym związanych. Głównym problemem jest cena nieruchomości. Winna być on określona przez uprawnionych rzeczoznawców i nie rodzić żadnych zastrzeżeń. Senior ma możliwość także poprosić o policzenie wartości nieruchomości przez rzeczoznawcę poleconego przez najbliższych lub przyjaciół.

Na polskim rynku jest dużo banków i instytucji finansowych proponujących tego typu usługi finansowe. Trzeba jednak znaleźć oferenta na wskroś godnego polecenia.

Duża ilość pseudo banków i instytucji para finansowych żeruje na ufności osób starszych, zainteresowanych taką formą dodatkowego kapitału i oferuje im złe warunki dożywotniej renty.