Nowoczesne trendy w fotografii i w filmowaniu – które z nich wyróżniają się dziś największą popularnością?

Fotografia oraz filmowanie, praktycznie już od momentu powstania, to rozwiązania jakie charakteryzują się faktycznie dużym zainteresowaniem. Dlaczego? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że nowe technologie dają możliwość zatrzymania czasu, najpiękniejszych chwil oraz wspomnień. Obecnie zarówno fotografia, jak i filmowanie, rozwijają się rzeczywiście dosyć szybko. Na rynku ciągle pojawiają się nowe rozwiązania, z jakich dzisiejszy człowiek chętnie korzysta.

magiceye.com.pl

Źródło: http://magiceye.com.pl/

Przykładem mogą być chociażby modne ostatnio zdjęcia z powietrza. Gwarantują one niesamowite wrażenia wizualne, toteż są powszechnie wykorzystywane- po więcej odsyłam: . Dużym zainteresowaniem cieszy się również filmowanie z lotu ptaka, w ten sposób prościej jest zarejestrować wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. Ten rodzaj filmowania znakomicie sprawdza się również przy filmach ślubnych – dzisiaj coraz więcej ekip filmowych, jakie specjalizują się właśnie wykonywaniem filmów na ślubach oraz weselach, posiada we własnej ofercie taką usługę, jest to w związku z tym świetny sposób na zaskoczenie swoich bliskich i zagwarantowanie sobie niezapomnianych wspomnień. Kamera jest wówczas umieszczona na niewielkim samolocie, w ten sposób jest w stanie uchwycić wszystkich gości z całkowicie innej perspektywy. Z całą pewnością jest to rozwiązanie warte uwagi.

W dodatku, tego rodzaju filmowanie cudownie rejestruje urok środowiska naturfilmowanie (inne wątki tutaj)isiejsza fotografia odchodzi także od pozowanych zdjęć, które były dosyć popularne jeszcze kilka lat temu. Dlaczego? Głównie przez wzgląd na fakt, że zdjęcia rejestrowane z ukrycia są o wiele bardziej naturalne (link), doskonale pokazują wszystkie najważniejsze emocje, które chce się zatrzymać. Są o wiele bardziej prawdziwe, niż przykładowo zdjęcia wykonywane w studio. Tego rodzaju różnice widać przede wszystkim w fotografii ślubnej.

Na pewno, jednym z najistotniejszych trendów, czy to w fotografii czy też w filmie, jest pokazywanie rzeczywistego człowieka, bez żadnych poprawek ze strony grafików. Ma to szczególne znaczenie dla ludzkiego postrzegania swojego ciała, ponieważ podrasowane fotografie celebrytów niekiedy są źródłem kompleksów, absolutnie niepotrzebnych, bowiem przeważnie zdjęcia nietknięte magiczną ręką grafika, prezentują się inaczej.