Odwołany przelot! Należy ci się odszkodowanie! Sprawdź jak je otrzymać i walcz o swoje!

W transporcie lotniczym, tak jak w każdym pozostałym mogą wydarzyć się przeróżne wypadki, które są zależne od wielu składników. Przeważnie zdarza się odwołany lot z powodu kiepskich warunków atmosferycznych.

podróż samolotem

Autor: Prayitno / Thank you for visiting ! (3 millions )
Źródło: http://www.flickr.com

Są to szczególne sytuacje w związku z którymi nie mamy możliwości do żadnych roszczeń w stosunku do przewoźnika. Do owych wypadków należy również zaniechanie lotu i poinformowanie o tym pasażera na 14 dni przed organizowanym lotem, bądź sugestia opcjonalnego lotu na takiej samej trasie w podobnym czasie. Nawet w szczególnych sytuacjach, w razie potrzeby linie przewozowe są zmuszone do udzielenia pomocy w trakcie oczekiwania na nowy lot.
Odwołany lot obliguje przewoźnika do bezpłatnego wyżywienia, dwie rozmowy telefoniczne, zakwaterowanie w hotelu wraz z transportem między lotniskiem a miejscem zakwaterowania. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat wejdź na udzielana jest w zależności od okresu oczekiwania na spóźniony, lub opcjonalny lot, przy czym prawo do pobytu w hotelu przypada jedynie w wypadku konieczności wyczekiwania na taki lot przez jedną, lub więcej nocy.
W przypadku, gdy został odwołany lot, naprawienie szkody jest dopuszczalne w wypadku odmowy przyjęcia na pokład samolotu.

Po przejrzeniu naszego tekstu nęci Cię, aby pozostawić na naszej stronie małe komentarze o nas (http://bhpprofesjonalnie.pl/)? Nie wahaj się! Każda ocena jest dla nas ważna.

W takim wypadku linie lotnicze muszą zorganizować wyjazd do punktu docelowego porównywalnym alternatywnym środkiem przewozu, lub oddać koszty biletu także, w odpowiednich sytuacjach, zapewnić bezpłatny przewóz powrotny.
W przypadku poważnego opóźnienia o przynajmniej 5 godzin istnieje też prawo domagać się zwrotu pieniędzy, ale jeśli pasażer weźmie zwrot, wtenczas linie lotnicze nie są zobowiązane już zapewniać dalszej pomocy ani organizować dalszej podróży.

pokład samolotu

Autor: Matt Popovich
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tego, jeśli przybycie na miejsce nastąpi z ponad 3-godzinnym poślizgiem, należy się odszkodowanie w wysokości 250–600 euro w zależności od odcinka kursu.
Wypłata zadośćuczynienia powinna nastąpić w formie walutowej. Za pisemną aprobatą pasażera, może wystąpić w formie vouchera, lub [adwokat łukasz sołtys] usług. W wypadku gdy jest odwołany lot, odszkodowanie zależne jest od długości trasy. Jest to dokładnie określone w stosownych zarządzeniach.