Odzież służbowa bywa symbolem renomy, zatem w bankach oraz pensjonatach pracują odpowiednio ubrani podwładni

Porządny wygląd oraz uśmiechnięta twarz niejednokrotnie decydują o pozytywnym przebiegu rekrutacji, dla przykładu na stanowisko asystentki. Pomimo tego że w ogłoszeniach według obowiązującego prawa nie wolno umieszczać takich zwrotów jak miła aparycja bądź wiek do 30 lat, to są używane nagminnie. Zresztą ten fakt nie zaskakuje, bo pracownik, który ma kontakt z klientem jest pierwszym i zarazem najważniejszym reprezentantem konkretnej firmy.

W wybranych profesjach dostojny ubiór bywa symbolem profesjonalizmu i ma budzić zaufanie do danej instytucji. Weźmy więc pod uwagę choćby kobiety zatrudnione w bankach, które nawet podczas upałów są zmuszone przychodzić do pracy w pończochach, a na ich stopach obligatoryjnie muszą się znaleźć buty zupełnie zakrywające palce i pięty. Najbardziej odpowiednim wdziankiem dla doradczyni klienta będzie garsonka w niejaskrawych kolorach i materiałowa biała albo kremowa bluzka. Z kolei faceci zasiądą za ekranem notebooka w eleganckich garniturach i wzorowo wyprasowanych koszulach.

Odzież dla hoteli ( duży wybór ubrań na ) w znacznym stopniu różni się od strojów, jakie nosimy na co dzień. Czterdziestolatki pracujące na recepcji wkładają koszule z wyszytym na kieszeni logo, jak również z doskonale widoczną nazwą hotelu. Do kompletu załączone są też spódnice bądź spodnie w oszczędnych fasonach.

Spodobał Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

Natomiast faceci pracujący na recepcji także muszą prezentować się jak z żurnala i zakładać ubranie szyte na zamówienie. Dowolność w wyborze garderoby w żadnym wypadku nie obowiązuje w profesji barmanki, a nawet pokojówki.

eleganckie kobiety

Autor: NIFE
Źródło: NIFE

Zarówno odzież dla hoteli, jaki i dla sekretarek pracujących w prywatnych szkołach czy pracownic pizzerii musi być uszyta z dobrych jakościowo materiałów. Pracownicy muszą mieć co najmniej dwa komplety ubrań, które dodatkowo mają odznaczać się dużą niepodatnością na zagniecenia – najprawdopodobniej nic tak nie deprecjonuje recepcjonistki jak wymięte spodnie.

O ile na dobrym gatunku oszczędzić nie wypada, to na hurtowym zamówieniu już tak. Jeśli hotel ma swoje oddziały w Warszawie, Szczecinie, Mrągowie czy innym niewymienionym tutaj mieście, to jest w stanie za jednym zamachem, a nawet pojedynczym wciśnięciem klawisza myszki, zamówić modne ubrania dla recepcjonistów oraz pań sprzątających zatrudnionych we wszystkich placówkach (nowa kolekcja : ). A każdy przecież doskonale wie, że na duże rabaty można liczyć tylko wtedy, gdy kupuje się wyroby w większych ilościach.

Kolekcje można sprawdzić też: