Portfel to istotny przedmiot każdego z nas. Należy więc wybrać go jak najlepiej. Co jest najważniejsze?

W sklepach mamy szansę nabyć rozmaite portfele, które odpowiadają zróżnicowanym gustom swoich użytkowników. Mamy portfele typowo damskie i typowo męskie, jak również uniwersalne. Wybierając portfel, musimy zwrócić uwagę na różne zagadnienia.

kliknij w link

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Kupując portfel wykonany ze skóry, trzeba patrzeć na jakość skóry, z jakiej został zrobiony. Zresztą, jakoś materiału i tryb zrobienia portfela powinny nas zainteresować w każdym przypadku, również gdy będziemy kupować coś podobnego jak listonoszki skórzane, których atutem jest to, że są one estetyczne i bardzo wytrzymałe.

Portfele mogą być wykonane ze skóry naturalnej albo sztucznej, materiałów syntetycznych i naturalnych, jak również z różnego rodzaju materiałów sztucznych, przykładowo z plastiku. Najdroższe i najlepsze zarazem są opisane już portfele skórzane,chociaż nie każdemu będą one odpowiadały, z uwagi na ich klasyczne wzornictwo. Dla młodych ludzi o atrakcyjniejsze będą barwne portfele robione z materiałów sztucznych, lub nawet z plastiku, ale przyznać należy, że nie są one zbytnio trwałe i zazwyczaj trzeba je wymienić na nowe – polecam WWW. Dzięki temu co pewien czas mamy nowy portfel, co także jest całkiem dobrym pomysłem.

portfele

Autor: Krenig
Źródło: Krenig
O ile dosyć łatwo wybiera się portfel dla siebie, bowiem kierujemy się wówczas naszymi indywidualnymi preferencjami natury estetycznej i działającej, o tyle nabywanie portfela na prezent jest o wiele bardziej trudnym procesem. Portfel powinniśmy dobierać wówczas do wieku i stylu ubierania się wybranej osoby. Jeżeli jest to młoda dziewczyna, kupmy jej zabawny, kolorowy portfel. Z kolei, dla dojrzałego mężczyzny o wiele lepszym pomysłem będzie klasyczny portfel (Zobacz więcej: duże portfele męskie skórzane) wykonany ze skóry, w szykownym czarnym kolorze.

Kolejnym wyznacznikiem, o którym trzeba decydować w czasie kupowania portfela, jest jego wielkość. Dla panów należy wybrać nieco większe portfele niż dla pań, chociaż trzeba nie zapominać, aby portfel dla panów w miarę swobodnie zmieścił się w kieszeni spodni czy w marynarce. Dla kobiet należy dobierać portfele damskie do rozmiaru torebki. Portfele mają szansę być zapinane na zatrzask, zamek błyskawiczny, metalowe łapki – najczęściej pojawiające się w części przeznaczonej na drobne, albo zamykane na rzepy, co następuje zazwyczaj w sportowych modelach portfeli.