Praca jako kurier – jakie zdolności warto mieć, żeby taką prace dostać?

Chociaż mogłoby się zdawać, że praca kuriera jest mało wymagająca i wystarczy, żeby osoba ją wykonująca odpowiednio radziła sobie za kierownicą, w rzeczywistości wcale nie będzie to takowe bezproblemowe. Jakie zdolności i jakie cechy musi mieć kurier, by warto robić własną pracę?

Co wykonać, aby zostać kurierem?
praca w Patron Service

Autor: matchfitskills
Źródło: http://www.flickr.com
Kandydaci na kurierów muszą przede wszystkim posiadać prawo jazdy (zobacz także test na prawo jazdy) i mieć praktyka w prowadzeniu auta. Co rzeczywistość w większości przypadków dodatkowe kwalifikacje nie będą konieczne, a praktyka można zdobyć już podczas zatrudnienia, ale dobrze będzie też znać topografię obsługiwanego terenu. Dzięki dobrej znajomości miasta kurier znacznie szybciej i sprawniej jest rozwoził paczki, a w razie potrzeby odnajdzie też objazd pozwalający uniknąć korków, bądź ominąć stłuczkę blokującą ulicę. Całość to przekłada się na skuteczność pracy, toteż będzie warto widziane podczas procesu rekrutacyjnego. Zdarza się, iż osoba aplikująca na to stanowisko powinna zainwestować we swoje auto dostawcze, jednakże wysokie marki obsługujące parę miast niejednokrotnie powinny własną flotę samochodową i zatrudniają kierowców.
Tylko prawo jazdy nie wystarczy
praca w Patron Service albo innej większej firmie kurierskiej ma na pewno swe atuty, warto do nich przede wszystkim samodzielność, bo pracownik sam ustala trasę w ten sposób, aby zdążyć dowieźć wszystkie paczki na okres i odebrać te nadane przez odbiorców. Bywa to toteż praca (zobacz https://www.eena.pl/aktualne-oferty-pracy.html) stosowna dla ludzi zorganizowanych i potrafiących radzić sobie ze stresem i presją czasu. Bywa, że warunki pogodowe, wypadek na drodze, albo godziny szczytu sprawiają, iż na ulicach pojawiają się korki, a wtenczas cały plan może się zawalić. Należy także wspomnieć, że nie wciąż udaje się zastać konsumenta, a co za powyższym chodzi – potrzebne będzie nadrobienie kilometrów. Niczym się okazuje, praca kuriera ma swe zalety, ale wspomnieć należy też o towarzyszącym mu stresie.

I chociaż nie bywają niezbędne specjalne kwalifikacje, oczywiście poza posiadaniem prawa jazdy, to nie każdy się w niej znajdzie. Niezbędna jest dodatkowo właściwą organizacja i umiejętność trafnego rozplanowania całej trasy w czasie z uwzględnieniem dostarczenia i odbioru paczek do konsumentów.