Sporo osób na pewno słyszało o terminie, którym jest crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe

W ostatnich latach podobne inicjatywy stały się faktycznie popularne. Dlaczego? Najczęściej przez wzgląd na fakt, że dają możliwość na zebranie dosyć dużych sum pieniędzy, rzecz jasna jeśli finansowany projekt znajdzie odpowiednie grono odbiorców.

crowdfunding

Autor: Paul Roth
Źródło: http://www.flickr.com
Ogólnie, finansowanie społecznościowe polega na zbieraniu niezbędnych środków, które posłużą do zrealizowania konkretnego planu. Z reguły, jego twórcy ogłaszają się na specjalnych platformach, na których opisują założenia swoich projektów oraz sposób ich realizowania. Pieniądze przekazywane są przez przekonane osoby. Pojawia się wobec tego pytanie, dlaczego społeczności się w to angażują? Najczęściej przez wzgląd na fakt, że za wsparciem finansowym idzie określona gratyfikacja i to jest najistotniejsza różnica, pomiędzy różnego rodzaju zbiórkami a finansowaniem społecznościowym.

Wynagrodzenia mogą mieć postać udziału w osiąganych zyskach danego przedsięwzięcia, często ma ona również postać usług.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla sympatyków omawianej kwestii, posiada podobne dane na to intrygujące zagadnienie – zobacz tu.

Między innymi, jeśli finansowanie tyczy się zorganizowania koncertu konkretnej grupy muzycznej w danym mieście, owym wynagrodzeniem będzie możliwość uczestnictwa w takim wydarzeniu. Możliwości pod tym względem jest bardzo sporo. Współcześnie crowdfunding cieszy się sporym zainteresowaniem wśród zespołów, które poszukują funduszy na nagranie własnej płyty, jako że nie mogą odnaleźć sponsorów

finanse

Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com

lub wśród start – upów, a więc nowych firm, jakie dopiero wchodzą na rynek, mają niebanalne pomysły, ale ich realizacja wymaga konkretnych źródeł finansowania.

W Polsce idea finansowania społecznościowego pojawiła się relatywnie niedawno, jednak z miejsca zyskała sporą popularność. Mając na uwadze jej zalety, nie można się dziwić, że sporo osób jest skłonnych finansować interesujące przedsięwzięcia. W dalszym ciągu w Polsce nie ma przepisów prawnych, jakie regulują działanie finansowania społecznościowego, jednakże można się spodziewać, że w najbliższym czasie takowe się pojawią, gdyż aktualnie trwają prace przygotowawcze. Crowdfunding to znakomite rozwiązanie, które może być zastosowane na przykład do projektów społecznych bądź biznesowych. Możliwe, że w przyszłości więcej inicjatyw będzie pozyskiwało w ten sposób niezbędne fundusze

.