W jaki sposób ubrać naszą pociechę na uroczystość komunii świętej? Co będzie lepsze dla dziewczynek – alba czy sukienka?

Komunia Święta to wielkie wydarzenie dla każdego dziecka. Ciągłe próby w kościele, spotkania, katechezy – tak długie przygotowanie pokazuje, jak istotne jest to wydarzenie. Jednakże to rodzice mają najwięcej na głowie, gdyż muszą zająć się wszystkim, to znaczy zaprosić gości, przygotować spotkanie komunijne i także zadbać o strój dziecka.

Komunia Święta

Autor: Karen
Źródło: http://www.karenmac.com
To czasem całkiem duży problem, szczególnie gdy mowa o stroju dla dziewczynki. Najważniejsza zaś kwestia to taka, co kupić: suknie komunijną czy może lepsza okaże się alba komunijna? Sporo tak naprawdę jest zależne od parafii, do której jest zapisane nasze dziecko. Czasem daje się rodzicom możliwość podjęcia wspólnej decyzji, jednak częściej jest tak, że dzieci mają z góry narzucony strój przez katechetów. Często są to alby komunijne – Aldeko – stroje komunijne.

W niektórych regionach jednakże panuje tradycja noszenia sukienek, pomimo tego stale jest dyskusja, co będzie lepsze. Tak naprawdę nie ma konkretnej odpowiedzi. Jeśli mamy wybór, to najlepiej w pierwszej kolejności zajrzeć do portfela. Oczywiście, iż im bardziej strojną suknię będziemy chcieli kupić dla naszej córki, tym będzie ona więcej kosztować. Musimy więc sprawdzić, jak dużo mamy na to gotówki oraz pamiętać przy tym, iż z albami nie ma takiego problemu.

Pamiętaj – stale bądź na bieżąco (www.krematoriumgloria.pl/). Z tego powodu zachęcamy Cię do przejrzenia kolejnego tekstu, który ukryliśmy pod poniższym linkiem. Nie rozczarujesz się!

Warto porównać ceny w sklepach internetowych. Możemy tam zakupić używaną albę już od około dwudziestu paru złotych, natomiast nową od stu pięćdziesięciu. W internecie również suknie do Pierwszej Komunii kosztują mniej. Jeśli chodzi o suknię, to używane już możemy dostać za dwadzieścia, natomiast nowe za pięćdziesiąt złotych.

dzieci przystępujące do I kominii

Autor: los bambinos
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże przy kupowaniu w sieci dochodzi również problem jaki wiąże się z dobraniem rozmiaru stroju dla naszego dziecka. Jednocześnie nie mamy całkiem pewności, w jakim stanie dotrze do nas towar. Jeżeli zaś chodzi o kupowanie w sklepie stacjonarnym to ceny kształtują się między osiemdziesiąt a dwieście złotych. Z sukienkami wygląda to podobnie, jednak zawsze możemy spróbować jeszcze inaczej zaglądając dla przykładu do lumpeksu – więcej pomocnych wskazówek. Pamiętać także należy, żeby odłożyć pieniądze na dodatki komunijne, które są równie niesamowicie istotne. Wianek komunijny, buty, jak też torebka uzupełnią na pewno pięknie całość.