W jaki sposób wypełnić PIT 2015 przez internet – praktyczne porady

W ostatnich czasach składanie deklaracji podatkowych poprzez internet staje się coraz popularniejsze. Coraz więcej podatników interesuje się tą formą rozliczenia w głównej mierze przez wzgląd na wygodę – można to z łatwością wykonać we własnym domu. Na co jednakże trzeba zwrócić uwagę wypełniając PIT 2015 online?

pieniądze

Autor: InvestmentTotal.com
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki znajdującym się w internecie bezpłatnym programom rozliczenie PIT 37 jest niezwykle nieskomplikowane oraz intuicyjne. Programy te mają za zadanie prowadzić użytkownika krok po kroku, pokazując mu jak wypełnić poszczególne okna albo nawet uzupełniając je automatycznie. Większość polecanych do tego celu aplikacji posiada również system korekty, który przegląda wypełniony wniosek pod kątem prawdopodobnych nieprawidłowości, obniżając ryzyko ich powstania.

Aby zacząć pracę z aplikacją do rozliczania PIT 2015 online należy przygotować sobie uprzednio pewne dane, takie jak pesel oraz pozostałe dane osobowe, kwota przychodu osiągniętego w poprzednim roku, jak również dane o potrąconych zaliczkach i składkach na rzecz ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego. W celu uwierzytelnienia podatnika urząd skarbowy nie wykorzystuje elektronicznego podpisu, lecz sumę przychodu z roku poprzedniego – jeśli nie zostanie ona wpisana, wniosek nie wpłynie do urzędu.

Po prawidłowym wypełnieniu i przesłaniu formularza użytkownik powinien dostać e-mail z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru – w tym momencie ma on pewność, że wniosek został złożony w odpowiednim terminie. Otrzymanie e-maila potwierdzającego jest warunkiem koniecznym, który poświadcza, że formularz wpłynął do systemu. W przypadku nieotrzymania potwierdzenia trzeba szybko porozumieć się z urzędem skarbowym i zweryfikować problem – dzięki temu można uniknąć ewentualnych kar za niewysłanie formularza podatkowego w danym terminie i związanych z tym problemów. Tu więcej: .

pieniądze

Autor: A_Peach
Źródło: http://www.flickr.com

Należy pamiętać o tym, że im szybciej wyślemy rozliczenie PIT 37, tym szybciej dostaniemy zwrot podatku.

Interesuje Cię ta sprawa? Jeżeli poszukujesz uzupełniających wiadomości, które również będą przydatne, kliknij tu i sprawdź więcej w tej treści.

Dlatego też nie opłaca się odkładać tego na ostatni moment – w tej chwili do urzędu spływa wyjątkowo dużo wniosków i nasz formularz musi czekać w kolejce do realizacji, co w znaczący sposób spowalnia cały proces.