Dlaczego gra ucieczka z pokoju zdobywa powodzenie pośród młodych ludzi.

Wierny pasjonat gier komputerowych, rozpoczynając granie w pewien sposób identyfikuje się z osobą.

Na rynku jest dużo dostępnych gier od tych logicznych, zręcznościowych po gry typu rpg. Tymczasem jednym z najciekawszych jak i najpopularniejszych rodzai gier jest projekt ucieczka z pokoju.
Posiadają one różne poziomy, są te łatwe – dla początkujących graczy, średnio-trudne, które tworzą wyzwanie dla graczy,jacy już odwiedzili parę pokoi oraz te trudne, które nieraz są nie lada polem do popisu nawet dla graczy wprawnych. Podczas, gdy na rynek wchodzi nowa gra chcemy ją przetestować. Zbadać o co w niej chodzi, na czym polega.

Zamek do drzwi

Autor: Marie Buyens
Źródło: http://www.flickr.com
W necie szukamy wiadomości na ten temat. Przeważnie tym się inspirujemy, co pozwala nam ocenić, czy jest godna uwagi czy raczej nie. Aktualnie gra ucieczka z pokoju jest hitem pośród gier. Projekt ten rozpoznawany jest pod nazwą: ucieczka z pokoju, gra opierająca się na tym, by w jak najszybszym czasie wydostać się z pokoju. Tutaj zobaczysz więcej: (Tutaj) Koncept powstał w oparciu gier przeglądarkach pod nazwą exit the room. Idea przeniesienia wirtualnej gry do świata realnego zapoczątkowali Amerykanie następnie Japończycy. Pierwszy takiego rodzaju pokój powstał w USA w Kalifornii w roku 2005 i szybko zyskał sławę. Współcześnie takiego rodzaju pokoje są udostępnione w większości państw.

To jest bardzo interesująca tematyka i warto ją poznać bardziej, zatem bez wahania przeczytaj szczegóły w źródle (https://www.winnicadwiegranice.pl/enoturystyka/), który znajduje się tutaj.

Pierwsze pokoje w kraju powstały w 2014 roku we Wrocławiu. Teraz w Polsce możemy zagrać w blisko 100 pokojach w 13 miastach w całym kraju. Tymczasem kolejne pokoje powstają w szybkim tempie, ponieważ fascynacja tą rozrywką z dnia na dzień wzrasta. Motywy na tematykę pokoju są różnorodne, zagadki szpiegowskie: pokoje sherlocka Holmesa czy pokój Einsteina, pokoje wzorowane na miejsca ciężko dostępne: schron bankowy, garaż a także siedzibę Adolfa Hitlera. Inspiracji na tematykę jest bardzo dużo, ale głównie chodzi o to jakie zagadki i łamigłówki twórcy wymyślą. Autor:

Surowe ściany pokoju

Autor: Marc Willmore
Źródło: http://www.flickr.com
Reasumując: gra aktualnie stała się bardzo popularna i dzięki temu mamy wystarczająco dużo pokoi do dyspozycji.
Przeważającymi zasadami gry jest to, aby w jak najszybszym czasie rozwiązać wszystkie zagadki i łamigłówki w pokoju po czym wyjść z pokoju. Jeśli zaciekawisz się takiego rodzaju rozrywkami sprawdź czy w Twoim mieście nie ma już dostępnej gry: ucieczka z pokoju.