W przypadku jeżeli brakuje ci pracowników w zakładzie możesz decydować się na leasing pracowniczy, to teraz popularne rozwiązanie

Choć w naszym kraju wciąż panuje znaczne bezrobocie, nieraz dochodzi do sytuacji, że przedsiębiorca ma problemy ze znalezieniem pracowników. Pomyślnie jest korzystne rozwiązanie tej niedogodności.

Pracowników można zdobyć za granicą
mężczyzna

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku przedsiębiorców, którzy miewają kłopoty z zatrudnieniem dobrej kadry pracowniczej dla swojej jednostki, wyjściem może okazać się leasing pracowniczy – .

To dobry moment, żeby zgłębić więcej informacji na ten temat – niezbędne będzie tylko opracowanie (https://www.biuro-protax.pl/), które wyświetli potrzebne informacje.

Przedstawione rozwiązanie jest w naszym kraju coraz bardziej popularne, ponieważ niesie sporo pracowników. Tym sposobem zatrudniani są pracownicy z Ukrainy, jak także odmiennych państw. W wielu wypadkach takie rozwiązanie jest niesamowicie korzystne, szczególnie jeśli pracowników potrzebuje się tylko na sezon.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły tekst zamieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej pełna księgowość w tym miejscu, przeczytasz tam dodatkowe informacje.

Należy nadmienić w tym momencie, że leasingu pracowniczego nie należy mylić z pracą tymczasową.

Leasing pracowniczy w Polsce
pracownicy z Ukrainy

Autor: swimboy1
Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na to wyjście, bo zapewnia ono sporo korzyści – link. Taki leasing polega na tym, że przedsiębiorca wynajmuje pracowników, którzy w rzeczywistości są zatrudnieni w całkiem innej firmie. Wszystko toczy się wedle przepisów kodeksu pracy oraz jest obwarowane stosowną umową. Pracownik musi zgodzić się na wypożyczenie do konkretnej firmy, co musi zostać potwierdzone na piśmie. Najczęściej do takich zleceń wynajmowani bywają pracownicy z Ukrainy, lub innych krajów. Znajdują oni zatrudnienie w fabrykach i przedsiębiorstwach produkcyjnych, czasem również na budowach.

W przypadku, jeśli decyduje się na przedstawione rozwiązanie, koniecznie należy upewnić się, że wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z przepisami. Istotne bywa także to, żeby upewnić się, że zatrudnieni pracownicy posiadają doświadczenie oraz umiejętności nieodzowne podczas realizowania określonej pracy.