Zajęcia dokształcające przed egzaminami wstępnymi na studia na kierunkach artystycznych lub architekturę wnętrz

Ogromna liczba kierunków magisterskich przyczyniła się do tego, że można kształcić się prawie dowolnej dziedzinie. Część osób już we wczesnej młodości wie, co chcieliby robić w życiu, części młodych ludzi przychodzi to z czasem.

Rysunek architektoniczny

Autor: horyzont
Źródło: http://www.kursrysunku.com.pl/
Jeżeli ktoś ma talent plastyczny i już w szkole średniej postanowił, że będzie zdawać na malarstwo na ASP albo architekturę, może chodzić na dodatkowe lekcje rysunku, które odbywają się na wydziale, by doskonalić swój warsztat i powiększyć szansę na dostanie się nawymarzone studia.

Architektura wnętrz jest takim kierunkiem studiów, który nie należy do najłatwiejszych, lecz w przyszłości zagwarantuje intratną pracę. Wykładana jest ona najczęściej na uczelniach artystycznych i nie jest łatwo się na nią dostać. Chcąc dołączyć do grona studentów tego kierunku musisz być nie tylko właścicielem ścisłego umysłu lecz też mieć rozbudowany zmysł artystyczny i poczucie estetyki. Wiele osób decyduje się na kurs rysowania Kraków i inne duże miasta, gdzie jest wydział, na którym można studiować architekturę, oferuje tego typu lekcje. Czasem weekendowo, czasem w tygodniu, lecz popołudniami. To normalne, że potencjalni studenci chcą zwiększyć swoje szanse przez nadprogramowe zajęcia i kurs (video kurs angielskiego) rysowania Kraków z pewnością ma w swojej ofercie nie tylko warsztaty na uczelni i tworzenie w pracowni, ale także zajęcia plenerowe.

Rysunek

Autor: Ettore Bechis
Źródło: http://www.flickr.com
Te drugie przydają się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy startować na malarstwo lub rzeźbę na wydziale Akademii Sztuk Pięknych, ponieważ pomagają też w rozwijaniu wyobraźni oraz postrzeganiu i odwzorowywaniu przedmiotów. Jeżeli zajęcia na uczelni nam nie pasują, pozostaje jakaś szkoła rysunku Kraków prowadzi kilka tego typu szkół, warto wcześniej zorientować się w personelu i opiniach o konkretnej szkole. Pomogą w tym fora internetowe. Wystarczy wpisać „szkoła rysunku Kraków” i przejrzeć wyniki.

Architektura wnętrz opiera się na przygotowywaniu projektów graficznych, więc osoba kandydująca na studia musi pochwalić się własnoręcznie przygotowanymi rysunkami, obrazami itp. Prowadzący na kursie na pewno doradzą, które z naszych prac warto dołączyć do naszego portfolio kiedy startujemy na architekturę wnętrz lub na kierunki artystyczne jak malarstwo czy grafika na ASP.