Zdrowe desery – jak je przygotować, żeby były pyszne i stosownie oddziaływały na organizm?

Każdy powinien możliwie jak najlepiej zatroszczyć się o własne zdrowie. Dlaczego? Jego odzyskanie nie jest bowiem proste, również jeśli jest się osobą bogatą. Ogromne znaczenie dla ludzkiego zdrowia ma naturalnie stosowna dieta.

Banan i truskawki

Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj powszechne jest spożywanie zbyt dużej ilości soli i cukru. Chcąc się zdrowo odżywiać nie trzeba od razu rezygnować ze słodyczy. Wręcz przeciwnie, można je jadać, trzeba jednak decydować się na spożywanie słodyczy przygotowanych własnoręcznie, ze zdrowych składników. Jest wiele ciekawych przepisów na smaczne oraz proste w przygotowaniu desery. Można je odnaleźć przykładowo w Internecie, głównie na licznych blogach kulinarnych. Lato to najlepsza pora na to, żeby delektować się słodkościami bezpiecznymi dla organizmu. Warto przygotować chociażby koktajl z truskawek. Oczyszczone truskawkiwystarczy zblendować z jogurtem naturalnym, maślanką lub (więcej w tym serwisie kliknij na nasz link) śmietanką, w zależności od indywidualnych preferencji.

Czujesz niedostateczną ilość newsów na ów temat? Zajrzyj na następną stronę i tam oczekuje na Ciebie inne kompleksowe objaśnienie (http://www.cukier-krolewski.pl/przepisy/ciasteczka-dla-swietego-mikolaja/) tej kwestii.

Do koktajlu można dołożyć też banany.

polecana strona

Autor: domzdrowia.pl
Źródło: http://www.domzdrowia.pl

Najbardziej popularny deser z truskawek to truskawki ze śmietanką – kremówką posypane cukrem (sprawdź więcej na stronie). Ten smak zna każdy Polak. W zdrowszej wersji cukier można zastąpić syropem z agawy, ksylitolem lub prawdziwym miodem. Deser będzie równie pyszny oraz jednocześnie będzie stanowił pełnowartościowy posiłek, szczególnie jeżeli jeszcze zamiast śmietany doda się kefir lub jogurt naturalny. Świetnym deserem z truskawek będzie również ich precyzyjne zblendowanie i nałożenie do foremek, które później trzeba włożyć do zamrażalnika. Tym sposobem przyrządza się pyszny, zdrowy sorbet, który idealnie zastąpi gotowe produkty. Sorbet można też posłodzić miodem. To ciekawa propozycja na deser w letnie, gorące dni. Domowy sorbet bez obaw mogą spożywać dzieci. Warto w pociechach wyrabiać podobne nawyki żywieniowe, by w dorosłym życiu nie miały problemów z wagą, zdrowiem oraz rozróżnianiem wartościowych produktów od tych, których zjadania muszą bezwzględnie unikać. Sorbet, tak samo jak koktajl, można przygotować w zasadzie z dowolnych owoców. Koniecznie trzeba wypróbować banany lub mango. Możliwości jest faktycznie dość dużo. Istnieje też wiele przepisów na zdrowe, pełnowartościowe ciasta.