Zegarek – praktyczny luksus dla każdego

Zegarek od lat jest synonimem luksusu, jest tym elementem naszego stroju, który zabieramy z sobą na każda okazję.

Poza swą funkcją użytkową (ma dobrze pokazywać czas) wyraża naszą osobowość, gust, tęsknotę za wyjątkowością. Pokaż mi swój zegarek, a powiem Ci, kim jesteś – mawiają fani tych cacek. Najnowsze zegarki wykonane są z luksusowych materiałów i wyróżnia je zazwyczaj doskonała precyzja, wodoszczelność i wyrafinowany design. Odwiedzając sklep z zegarkami, każdy znajdzie coś wyjątkowego na miarę swoich możliwości finansowych. Możemy kupić zegarki popularnych firm, takich jak Casio, Swatch czy Citizen, zegarki średniej klasy, np. Grovana, Lacoste, Adriatica, i marki z najwyższej półki, jak Tissot, Timex. Swoje modele zegarków prezentują również projektanci mody, tacy jak Esprit czy Tommy Hilfiger.

Czasomierz czy biżuteria?

Zegarek damski Swatch

Autor: Swatch
Źródło: e-arttime.pl

Mimo że branża zegarkowa jest bardzo konserwatywna, również można zaobserwować w niej pewne trendy. Dla przykładu zegarki damskie Swatch coraz częściej ozdabiane są szlachetnymi kamieniami, nie tylko na cyferblacie, ale również kopercie czasomierza. Zegarek staje się częścią biżuterii, bransolety wykonane są nie tylko ze stali, ale z białego złota czy srebra, są ważnym elementem dekoracyjnym, wysadzanym kamieniami szlachetnymi czy inkrustowanym. Hitem w ostatnim czasie są brylanty czy inne kamienie swobodnie poruszające się pod tarczą zegara, co nadaje finezji. Innym hitem modowym jest stylizowanie czasomierzy dla pań na zegarki męskie – mają one duże tarcze, a od swych męskich odpowiedników różni je wyłącznie kolorystyka i dodatki.

Nie tylko dla Bonda
Zegarki męskie są teraz wyjątkowo duże i grube, z zaznaczonym cyferblatem, stylizowanym często na zegarki pilotów, a najmodniejsze są zegarki mechaniczne na skórzanym pasku. Mimo swych rozmiarów, dzięki licznym testom są poręczne i nie męczą naszych nadgarstków. Od jakiegoś czasu furorę robią zegarki mechaniczne, które są dodatkowo wyposażane w najwymyślniejsze funkcje, co sprawia, że zauważalnie upodabniają się do wyposażenia Jamesa Bonda. Zegarki sportowe mają paski z tworzyw sztucznych i kauczuku, są odporne na wodę, kolorowe i przeważnie elektroniczne. Świetnie nadają się na wyprawy i treningi, gdyż są lżejsze od zegarków stylowych i bardziej poręczne. Czas więc odwiedzić sklep z zegarkami, by kupić model czasomierza, który będzie nie tylko funkcjonalny, lecz najlepiej wyrazi naszą osobowość.