Zmotywowanie się do pracy. Gdzie rozwijać swoje zainteresowania?

Naprawdę dużo pisze się ostatnio o motywowaniu się do działań. Nie chodzi tylko o uporządkowanie dnia czy pracy, ale o aktywne spędzanie czasu. Aktualnie wokół nas funkcjonuje wiele rzeczy, które rozpraszają i niezwykle często się im poddajemy. W związku z tym tracimy czas, który moglibyśmy poświęcić na przykład na rozwijanie swoich pasji. Jak znaleźć wolne chwile?

obraz

Autor: Richard Pearson
Źródło: http://www.flickr.com

Niemalże każdy z nas chce robić w życiu tylko to, co kocha i co sprawia wielką przyjemność. W związku z tym warto poszerzać swoje talenty, aby w przyszłości móc dzięki nim zarabiać. Rzecz jasna nie chodzi o to, by z każdego zainteresowania zrobić potencjalne źródło pieniędzy, ale o wachlarz możliwości i umiejętności. Co jest przykre, nierzadko sami nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo tracimy, gdy kolejną godzinę spędzimy przez telewizorem. Nawet jeśli próbujemy coś zrobić, niejednokrotnie kończy się to tym, że oglądamy coś, co niespecjalnie nas ciekawi, ale jakimś sposobem zatrzymało nasz wzrok. Takie „pożeracze czasu” sprawiają, że dzień, który zaplanowaliśmy spędzić produktywnie stanie się po prostu zmarnowany. W jaki sposób temu przeciwdziałać?

Załóżmy, że kochamy rysować, mamy talent, chcielibyśmy go rozwijać. Aktualnie w Internecie możemy odnaleźć mnóstwo kursów, które nam w tym pomogą. Nierzadko zdarza się jednak tak, że mimowolnie zaglądamy na portale społecznościowe, korzystamy z komunikatorów, z filmików o rysowaniu przerzucamy się na śmieszne obrazki ze zwierzętami i tak właściwie nie robimy nic. Warto jednak wiedzieć, że we wszystkim to właśnie praktyka czyni mistrza. Ratunkiem w takich sytuacjach stają się aplikacje, za pomocą których możemy zablokować na określony czas strony, które zajmują nam najwięcej chwil. Nie będziemy mogli ich otworzyć. W dodatku warto wyłączyć połączenie z Internetem w telefonie komórkowym bądź wyciszyć dźwięki, żeby nic nie mogło nas rozproszyć.

lekcje rysunku

Autor: Ettore Bechis
Źródło: http://www.flickr.com

Świetne będzie również zapisanie się na kurs. Odnalezienie właściwego miejsca powinno być łatwe. Na przykład jeśli mieszkamy w Krakowie, należy jedynie sprawdzić w Internecie jakie lekcje rysunku Kraków (polecany kamerzysta kraków) oferuje Oczywiście warto dostosować je do swoich umiejętności i określić cel. Wtedy znalezienie czegoś prawidłowego będzie łatwiejsze. Dzięki temu, że obecnie niemal wszystko można znaleźć w sieci, nauka rysowania również nie powinna sprawić najmniejszego kłopotu.

Taka forma rozwijania pasji sprawi, że będziemy bardziej systematyczni, zdecydowanie zmotywowani, a niż nie rozproszą nas.
Należy spełniać swoje marzenia. Jeżeli od zawsze czegoś pragniemy, motywacja w dojściu do celu powinna być ogromna. Właśnie wtedy mamy duże szanse na osiągnięcie sukcesu. Dlatego też walczmy z „rozpraszaczami” i rozwijajmy swoje pasje. Na pewno nie będziemy tego żałować.