Czy warto zachować nieużywane stroje?

Od czasu do czasu warto do szafy dołożyć jakiś nowy element. Tyle że z kolejnymi zakupami niezagospodarowane miejsce w szafie kurczy się w zastraszającym tempie. Co można na taką sytuację zaradzić? Z reguły rozwiązaniem jest usunięcie niemodnych rzeczy. Jako że już masz ich już dość to nie zechcesz ich włożyć. A ponadto są już niemodne, wobec czego nawet lepiej nie popełniać takiego faux pas. Czy to odpowiedni punkt widzenia? Niekoniecznie. Zdarza się, że warto zostawić stare ubrania. Z jakiego powodu to może się okazać opłacalne?

moda

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszy powód: świat mody regularnie lubi wracać (polecany blog o modzie).

Zaintrygowały Cię dane zaprezentowane w tym artykule? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła można przejść do bardziej szczegółowych treści, które ukryliśmy w linku poniżej.

Jeżeli spojrzysz na dawne fotografie czy filmy, na niektórych ludzie wyglądają dziwnie współcześnie. To jednak nie powinno dziwić, po prostu kreacje albo uczesania, które były modne przed laty powracają. Niektóre ubrania wymagają dekad, żeby ponownie wrócić do mody, kolejne jedynie paru lat. Proces ten niełatwo wyprorokować, ale jeżeli tylko masz podobną opcję, warto „zaryzykować” i zostawić najbardziej interesujące ciuchy jakie masz, bo może niebawem wyjdzie na to, ze znów opłaca się je założyć.

Najnowsza kolekcja RESERVED

Autor: RESERVED
Źródło: RESERVED

Po drugie, możliwe, że część ubrań, które aktualnie Ci się znudziły mają ponadczasowy krój. Tego rodzaju ubrania są rzadko spotykane, ale to także prawdziwy skarb w każdej garderobie. Zwróć uwagę, że nawet niektóre gwiazdy Hollywood przychodzą na kolejne rozdania nagród w podobnej sukni. To dlatego, że ubranie miało być z założenia ponadczasowe. Takie produkty czasem są do znalezienia w sklepach, może któreś z nich posiadasz. Kolejny argument na korzyść zostawiania starych ubrań to możliwość modowej pomocy kolejnemu pokoleniu. Być może Twoje ubrania pewnego dnia spodobają się Twoim dzieciom czy wręcz wnukom. Lub tez dasz je o wiele młodszemu rodzeństwu. Najciekawsze ubrania dobrze jest zostawić, bo niezależnie od mody – retro jest nieustannie modne.