W przeszłości dżinsy służyły przede wszystkim ludziom pracy, obecnie nosi je prawie każdy, a ich historia jest wyjątkowo ciekawa

Jeden z północnoamerykańskich twórców ubrań zrobił coś interesującego – uszył dżinsy tak ciężkie i grube, iż trzymały pion same, bez żadnej pomocy. Dżinsy te były w przybliżeniu trzy razy grubsze, niż typowe jeansy sprzedawane w sklepach. Ciekawe co powiedzieliby na ten wynalazek kowboje z dawnych lat?

Nie ma wątpliwości, że

jeansy damskie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

jeansy nieustannie są modne. Trwa to nieprzerwanie od dziewiętnastego stulecia. Aktualnie, mierząc w salonach jeansy damskie wrangler (DENIM BASE) czy męskie dżinsy levi’s, nie myślimy raczej o tym, skąd się wzięły, ich powszechność jest dla nas tak oczywista, jak świecące słońce. Materiał, z którego się je robi to denim, był on już obecny w epoce renesansu, jednakże to dopiero epoka masowej produkcji i gorączka złota w USA zagwarantowały mu sławę, którą cieszy się do teraz. Amerykańscy pionierzy potrzebowali spodni wytrzymałych oraz komfortowych, nie da się wszakże przetrwać w surowych warunkach mając na sobie tylko lekką odzież. Prawdziwa moda ubrania robocze z nadrukiem na jeansy przyszła dopiero w poprzednim wieku, gdy szybko podbiły Hollywood, a potem zostały symbolem niepokornej młodzieży lat 60. i 70.Dzisiaj prawdopodobnie wyda się to śmieszne, lecz w przeszłości za noszenie dżinsów można było zostać wyrzuconym z uczelni. W ostatniej dekadzie XX wieku sława tych spodni trochę się zmniejszyła, by znowu wzrosnąć w pierwszych latrach dwudziestego pierwszego wieku, m.in. dzięki topowej modelce, Kate Moss, która wypromowała modę na rurki. Aktualnie nikt chyba nie zakwestionuje ich wiodącej pozycji na rynku ubraniowym. Dobrej jakości jeansy damskie wrangler czy lee to nabytek na lata, a przy okazji ubranie uniwersalne, które z łatwością można połączyć z tym, co w danej chwili mamy w garderobie. Koniecznie sprawdź:

dżinsy

Autor: grotos
Źródło: http://www.flickr.com

czytaj pełen artykuł.

Nie wydaje się prawdopodobne, żeby spodnie jeansowe straciły na znaczeniu w najbliższych latach. Co najwyżej zmieni się sposób ich noszenia albo pożądane dodatki. Przecież przymocowywaliśmy już do spodni jeansowych ćwieki, robiliśmy w nich nacięcia, kto może wiedzieć, co przyniesie przyszłość. Poza tym, nawet jeśli skończymy z noszeniem dżinsowych spodni, to przecież są dostępne wciąż jeansowe marynarki, torby oraz tenisówki. Mało kto wie, że denim wykorzystywany jest także jako materiał na fotele samochodowe lub klosze. Głównym wytwórcą tej tkaniny są Chiny.