Jakie buty wybrać do joggingu

Jedno z najbardziej podstawowych pytań, każdego początkującego biegacza – „w jakich bucikach biegać?”. Bardzo dużo zależy od tego, po jakim terenie będziemy biegać i jaki tryb życia prowadziliśmy do dnia, w którym postanowiliśmy podjąć ten ogromnie odważny krok – zatem stawić czoło wyzwaniu, którym jest jogging.

jogging

Autor: HDValentin
Źródło: http://www.flickr.com

Już na początku chciałbym zaznaczyć, że kosmiczne systemy, jakie w bucikach występują, to w dużej części nic innego jak chwyt reklamowy, nie dajcie się zatem nabrać.

Czy zaciekawiła Cię kolejna strona? Niezmiernie mi przyjemnie. Fantastycznie będzie, jeśli stracisz jeszcze sekundę, by zostawić swoją ocenę.

Cena nie zawsze idzie w parze z jakością, a już z całą pewnością na jakość buta nie może wpłynąć liczba systemów tudzież innych technologii rodem z science fiction. Należyte buty do joggingu to takie, które w bieganiu nie będą nam przeszkadzały oraz zagwarantują nam wygodę użytkowania. Gdy zachwycisz się wygodą już na początku i stwierdzisz, iż buty mają to coś, nie frapuj się i bierz (pod warunkiem, że przebiegłeś w nich minimum paręset metrów). W mym przypadku ta wytyczna sprawdza się znakomicie, ale znam przypadki ludzi, którzy mimo zaprezentowanego przeze mnie punktu widzenia, po kilku treningach zawiodły się na bucikach. Są to jednak marginalne sytuacje. Zobacz więcej: .

To, jakie obuwie wyselekcjonujemy na początku naszej przygody z bieganiem, będzie w wielkim stopniu wpływać na nasze samopoczucie podczas treningu. Prawidłowo dobrane buciki zagwarantują nam: komfort treningów, mniejsze niebezpieczeństwo kontuzji, które niestety są nagminne u laików, zmniejszenie ewentualnego bólu wynikającego z naszych niedoskonałości i dawnych zaniedbań w sferze ogólnej sprawności. Buciki Nike Air max 90 określone do joggingu po ulicy, jak sama nazwa podkreśla określone są do joggingu po chodnikach, asfalcie jak też innych utwardzanych nawierzchniach. Nie ma być to natomiast tylko asfalt, tego rodzaju buciki wspaniale sprawdzą się także, kiedy będziemy śmigać po ubitych, leśnych duktach. Tutaj najnowszy news: opis.

jogging

Autor: crudmucosa
Źródło: http://www.flickr.com

Buciki te cechują się małą wagą oraz dużą uniwersalnością. Buty trailowe tymczasem są to buciki określone do biegania po naturalnym terenie ze sporą ilością piasku, kamieni oraz w wielu przypadkach błota. Charakteryzują się twardą powierzchnią z agresywnym bieżnikiem. Ich kluczowym zadaniem jest zapewnienie biegaczowi ochrony podbicia. Jak dopasowywać rozmiar, by but był wygodny? Mierząc bucik w Nike sklep powinniśmy pamiętać, ażeby buty nazbyt nie uciskały naszej stopy.